Güç

Sevgili dostlarım dünyada güç diye bir sözcük var. Bunu birileri kendi için birileri de millet için kullanıp bu milletin oyları ile üç dönemdir iktidar olan AKP si kendisini dünyanın en güçlü kişileri olarak gördü.

  Sevgili dostlarım dünyada güç diye bir sözcük var. Bunu birileri kendi için birileri de millet için kullanıp  bu milletin oyları ile üç dönemdir iktidar olan AKP si kendisini dünyanın en güçlü kişileri olarak gördü. Ama  şunu unuttu güç insanın taşıyabildiği kadarı kendinindir. Bunlar ülkenin güçler ayrılığını  ortadan kaldırdığı gibi cemaat ile güç yarışına girince ayıpları ve zayıfları ortaya çıktı. İşte o zamanda kıyametler koptu herkesin  kucağında ki taşlar döküldü. Devleti  yönetenler tüm birimleri  işkal etti, ayıplarını ve çaldıklarını yasal hale getirme mücadelesine girdi. Din iman unutuldu soygunlar, yanlışlar sağlanan rantlar unutuldu kol kola yürüdükleri cemaat suçlu ilan edildi devlet içinde paralel devlet oluştular diye ağlamaya, sızlamaya başladılar. Tüm bu işler kaldıramayacakları gücün altına girdikleri için oluştu bundan söz eden yok.  

                            Sayın  başbakanım ben cemaat için bir çok yazı yazdım  boynuz kulağı geçti. Bunları siz büyüttünüz onlar ile bir çok karanlık işler yürüttünüz devletin içinde ikinci bir güç oluşturdunuz yarın paylaşmada sıkıntı duyacaksınız diye beni dinlemediniz bak ne oldu şimdi ülkeyi ne hale getirdiniz. Şimdi kendiniz söylüyorsunuz bunlar devlet içinde devlet olmuş diyor ve ismini de koyuyorsunuz paralel  devlet  diyorsunuz. Şimdi soruyorum size dünyada  devlet içinde bir başka devlet olmaz. Türkiye cumhuriyeti de  size göre bir devletse içinde başka ne paralel devlet olur ne de ismi başka olan bir devlet. Şayet varsa bu suçtur yasal işlerin yapılması gerekir ama siz bunu da yapmıyorsunuz paralel devlet oluşturmuşlar bu cemaatçiler diyerek ağlamayı başarıyor, onları yargının karşısına çıkaramıyorsun peki niçin? Devlete karşı  bir suç işleniyor ise bunun suçluları nerde  paralel devleti oluşturanlar sizce  biliniyor ama yargılanmaları gerçekleşmiyorsa bunu sorumlusu mutlaka vardır ve bu sizsiniz. Siz milletin verdiği gücü millet için kullanmadığınız için altında kaldınız. Derhal milletin verdiğini millete iade  edin.

                Değerli dostlarım özellikle  AKP sine  bu gücü veren arkadaşlarım  vermiş olduğunuz bu gücü bu iktidar  kullanamadı daha dün cemaatçiler için ne istediniz de biz vermedik diyen başbakan   bu gün onları suçluyor olması gücü  taşıyamadığı  içindir. Ülkenin bir an önce bunlardan kurtulması lazım bu güç sizlerde var sizin vermiş olduğunuz güç ülkeyi bu duruma getirebiliyorsa aynı gücü taşıyan sizler bunu  kullanarak ülkeyi kurtarabilirsiniz. 30 mart seçimleri bir milat  karar sizin. Saygılarımla. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5576