GÜÇ?

GÜÇ?
Sevgili dostlarım seçimlere kısa bir süre kaldı. Adaylar sahalara inmeye başladı. Şu an köylere yönelik bir çalışma var geçenlerde kendi köyümde  AKP  nin adayı Vedat Kibar ile  karşılaştım kendisi ikinci sıra adayı  ve halktan  doğal olarak oy istiyor daha çok hizmet için iki vekilin ikisinide almalıyız v.s v.s anlatıyor tabi en  doğal hakkı. Anlamadığı  birşey  var AKP si bu dönem  parlementer sistemi için oy istemiyor genel başkanları  ve sayın başbakan kendisi ve partisi  için  değil sayın  Tayip Erdoğan beyin  başkan  olabilmesi için sahalarda  oy istiyor. Genel başkanımızın isteği diyor. şu an ülkede  gizli bir seçim var birileri ülkesi için , partisi  için,  kendisi için çalışıyor oy  istiyor biriside  başkası için. parlementer  sisteminde millet vekili seçildiği bölgeye hizmet eder bunu anlarım ama sevgili Vedat kardeşim senin partin parlementer sistemini sonlandırmak yerine başkanlık sisteminin gelmesi için uğraşıyor gittiğin her yerde bunu da seçmenlerine anlat.
            Evet analar ağlamasın barış sağlansın dediler açılımı getirdiler açılımın ne olduğunu bir türlü öğrenemediler. Söz konusu  koltukları  oldu mu  açılımı  falan ötelediler HDP ye çatmaya onların önünü  kesmeye terör örgütü ile işbirliği içinde  dediler. Ya arkadaş siz açılımı terör örgütü ile yapmadınız mı onlarla masaya oturup kandili aşındırmadınız mı ne oldu şimdi de imralı ile aranıza kara kedi girdi.  Sizin tüm sözleriniz  ülke için millet için değil  tek şey düşündüğünüz  koltuk için olduğu ortaya çıktı söz konusu iktidarınız oldu mu gözünüz başka bir şey görmüyor. Artık maskeniz düştü bu halk bu seçimde  sizi ciddi bir şekilde uyaracaktır bunu böyle bilin.
            Sevgili seçmen kardeşlerim sizlerin oy ile  iş başına gelenler sizi seçimden seçme hatırlıyor   onlara verdiğiniz güç ülke için değil  çıkarları için  kullanılıyor. şimdi tekrardan sizleden güç istiyor. Bu sefer sizlere bir daha ihtiyaç duymayacakları bir sistemin başkanlığın peşindeler bu gücüde sağlarsanız o gücün altında kalırlar çünkü güç denen kavram bir insanın taşıyabildiği kadarı kendisinindir bunu asla unutmayın. saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4803