gün bugün değil

Sevgili dostlarım siyasilerimiz ne hikmetse bu günü düşünüyorlar yarın için hiç güzel örnek olmuyorlar.

 Sevgili dostlarım siyasilerimiz ne hikmetse bu günü düşünüyorlar yarın için hiç güzel örnek olmuyorlar. 17 aralık 2013 gününde  ortaya çıkan yolsuzluklar yasalaştı bunu  yapanlar  doğru iş yapmışlar gibi savunanlar türedi. Başbakan yardımcısı  bile ne olmuş yani kamu malına zarar veren mi var kamudan  çalınan bir şey mi var diye savunma yapıyor. Dünyada olmayan işler ve ilkler  ülkemde oluyor millet seyretmekle yetiniyor, susuyor artı olarak yapanları alkışlıyor. Yapmayın beyler gelecek nesile kötü örnek oluyorsunuz. Yeni nesil bağını bahçesine satıp meclise girmeye çalışacak orda çalmanın kazanmanın rüşvet almanın suçu yok diye  ticari düşünecek ülkem çok şeyler kaybedecek. Yarınlarda bir gün gelecek bu günün siyasileri  o gün olmayacaklar ama bu  gün kapatmaya çalıştıkları soygunlar devam ettikçe onlarda örnek alıp aynısını yapacaklar.

                        Evet demokrasilerde insanların suç işleme özgürlüğü bile var  ama devamlılığı cezasız kalırsa devamı da var. Bu gün ülkemiz büyük yolsuzluklarla  karşı karşıya bunu yapanlar hükümetçe korunur ve kollanırsa  gelecek nesile iyi bir örnek olabilir mi? günü birlik  memleket yönetilir mi yarınlara soyguncu bir nesil yetiştirilir mi hırsızı yakalayan kişi veya kişiler suçlanılır mı? din ile iman ile iki sözünden biri  Allah diyenlerle iş birliği  yapanlar, onlara  kanıp oylarını kullananlar yarın ki torunlarınıza iyi biri olarak  örnek olabilir misiniz? Müslümanın çıkar kavgası kutsal dinimiz alet edilir mi? dün cemaat ile kol kola yürüyenler  Türk silahlı güçleri çökertenler, bu gün günah çıkarmaları yarın ki nesillere  iyi bir örnek olabilir mi?

                                 Sevgili okurlarım bu ülkenin tarihi binlerce önceye dayanır. Çok savaşlar gördük öldük öldürdük ama  bu gün gibi  hiçbir yönetim görmedik günü kendileri için değerlendiren bizden sonra ne olursa olsun diyen yönetime   rastlamadık. Bu günün yöneticileri milletin  gününü zehir  ettiği gibi yarınların yöneticisine de kötü örnek oluyorlar. Dindar nesil yetiştireceğiz diyenler, gençlerin dine  karşı soğuduklarını görmüyorlar. İnançlı kişilerin yolsuzluklara bulaşmaz  diyenler yanıldıklarını anladılar ama günlük yaşayan  siyasiler yarının çocuklarını da o dünyanın hesabını da unuttular. Para onları satın almış düşünemiyorlar.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5277