GÜRCÜ DEVLETİ

Sevgili dostlarım komşumuz olan Gürcistan son günlerde insanlarımızı bayağı üzüyor.

 Üstünde ilaç olan herkesi içeri alıp sorguluyor kendilerine göre uyuşturucu ile mücadele ediyor. Biliyorsunuz her ilacın içinde minnacık olsa bile uyuşturucu vardır bu olmasa hasta tedavi olamaz. Benim anlamadığım tek iş bizim konsoloslarımızın ne iş yaptığı gürcü devleti meclisinde karar alıyor ilaçla  ülkesine hiç kimsenin gelmesini istemiyor. Doğru veya yanlış orası tartışılır ama küçük olsalar bile onlar da bir devlet biz orda konsolos tutuyoruz neden onlar bizim gümrüğü bilgilendirmiyor adamlar böyle karar aldı gelenlere söyleyin ilaçla gelmesin diye işte biz bunu tartışalım el alemin almış olduğu meclis kararını değil.

                               Evet bu olayın bir kurbanı da ilçemizde uzun yıllar matbaacılık ve gazetecilik yapan  Yüksel Yeğen arkadaşımı uzun yıllar tanırım uyuşturucuyu görse asla tanımaz onu da  alı koymuşlar bin bir sıkıntılar yaşatmışlar ve dört bin lira karşılığı serbest  kalmış kendisine  geçmiş olsun diyor ve tüm halkımı uyarıyorum orası bir devlet yasalarını beğenir veya beğenmezsin ama  saygılı olmak zorundasın  onun için uymam diyen varsa gitmesin orya. Hiçbirimizi davet etmiyorlar biz gidiyor paramızı çar çur ediyoruz inanın değmez  her yurttaşımı  uyarıyorum  her devletin kendine göre yasası var buna uymak zorunda olan orda yaşayanlar ve gidenler ya adamların  yasasına uyalım ya da gitmeyi erteleyelim.

                            Sevgili dostlarım tartışılacak çok şey var önce şunu bilelim yurt dışında haklı veya haksız bir olay karşısında kendi devletimiz bize  ne kadar sahip çıkıyor biz Türklerin karşılaştığı sıkıntıların binde biri diğer milletler çekmiyor.  İşte önce  bu sorgulanmalı ben el alemin işine karışmam kendim doğru olanı yaparım. Gürcü   komşumuz bizi adam yerine görmüyor  para diye görüyor öyle olmasa Yüksel  arkadaşımın hiç suçu günahı yok iken  dört bin lira niye ödedi neden Gürcü makamlar para karşılığı suçları af ediyor suç varsa suçlu cezasını çekmeli para ile pul ile yasaları delmemeli.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5223