HAKLIYIZ AMA!

HAKLIYIZ AMA!
Merhaba sevgili okuyucularım dış politikadaki tutarsız tavrımız gün geçtikçe kendini göstermeye başarıyor.Suriye meselesine düşünmeden, beklemeden, yarınlaradaki  başımıza açacak belaları  hesap etmeden ele alınıp, tavır koyulursa sıkıntılı günlere hazır olunması gerek. Evet bir Rus uçağını düşürdük şimdi bunun haklılığı ve  yanlışlığı tartışılıyor oysa asıl tartışılması gereken neden böyle bir duruma gelmemizdir. Sen orta doğu coğrafyasını hesap etmeden ruyalar alemine dalar, kral olmaya özenirsen bu günleri arar olursun gelelim düşürülen uçağa kimin oldigu belli olmayan bu uçak  hava sahamızı ihlal ediyor gerekli ikazlar yapılıyor ama ihlal devam ediyor bundan sonra anjuman kuralı gereği uçak vurularak  etkisiz hale  getiriliyor bu hareket  her devletin yapacağı bir olay burda biZ haklıyız.
                  Evet haklı olduğumuz meselede bile doğru işlerin devamında yanlış yapmamız, ne bu yanlış olay anında sayın Cumhur Başkanımız öğretmenleri konuk ediyordu olaydan haberdar olunca ister  istemez olayla ilgili konuşma yapması gerekirdi özenle kurduğu kelimelerle konuşmasını yaptı burya kadar sıkıntı yok sıkıntı konuşmadan sonra konuklarca alkış tutulması bundan Cumhur Başkanıda rahatsız oldu ve alkışlanacak bir olay değil demek zorunda kaldı. O alkışlayanlar içinde bir öğretmenin olduğuna inanmıyorum, ordakiler  bireysel beklenti içinde olan kişilerdir diye düşünuyorum . Konu konusunda haklı bile olsak yapılan iş zorunlu  her devletin yapması gereken bir işti böyle zorunlu işlrin ardından alkış tutmak devlet ciddiyetine yakışmaz. 
                  Ey alkışlayan beyler sayın Cumhur Baskanımıza yaranmak için bu güne kadar hep alkışladınız makam ve mefki için her  kılığa girdiniz bu sizin yaşam tarzınız buna bir sözüm yok ama düşürülen uçak tüm milletin kaderi ALLAH korusun belkide şavaş sebebi böyle bir durumda alkış tutulmaz susulur . Öyle bir toplum yaratıldiki bu toplum ne sevinmeyi ne üzülmeyi  ne de susmayı beceremiyor şimdi soruyorum o alkışı düşrülen uçak için mi yaptınız, yoksa sayın Cumhur Başkanımızın konuşmasını dinlemeden, anlamadan yağcılık olsun diye mi alkışladınız.? Bakın beyler söz konusu bir devlet  siz değilsiniz bireysel çıkar için bir devletin kaderi ile oynayamazsınız. Yaptığınız iş  alkışlanacak değil  utanılacak bir iş onun için sizleri kınıyor öğretmen oldugunuza inanmıyorum meselede haklıyız ama keşke alkış olmasa idi.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5130