HAKSIZLIĞA SON VERMELİ‏

HAKSIZLIĞA SON VERMELİ‏

Sevgili dostlarım kapı açıldıktan bu güne ne   kazandınız neler kaybettiniz hesabını hiç  yaptınız mı evet  işini bilen kazanmak için giden kazandı ama inanın bana orantıya vursan binde bir ancak olur kapı açıldı otuz yıla yakın bir süre oldu bir çoğumuz oralara gittik kaybettik oralardan geldiler yine kaybettik  ve buna kader dedik sinemize çektik. Bu bir kader değil insanlara kaderlerini kendileri belirler  bunu unutmayın. Şimdi  soruyorum komşu ülke Gürcistan da  çalışmanın bir günlük  bedeli on lira iken bizler buraya çalışmaya   gelen ve yasa dışı çalışan kişilere seksen lira veriyoruz. Tamam yasal değil ama komşu ülkemizdir  zor  geçiniyor yardımcı olalım diyelim ama biz servet veriyoruz kendi ülkelerinde bir günde on liralık iş bulamayanlar yemek artı seksen milyon  yani yeni para ile seksen lira veriyoruz bu adil ve adaletli değil.

                    Evet beyler bir çay sezonunda gürcü kimliği ile ülkemize gelip  kaçak olarak çalışanlara bir milyon dolar para ödüyoruz bu rakam deli bir rakam buna bir önlem almalı kendi ülkesinde on liralık iş bulamayan kişilere biz seksen lira vermeyelim. Benim ülkemde benim vatandaşımın günlüğü otuz lira ise  onlara da o kadarını verelim bu ülkede milyonlarca insan asgari ücrete çalışırken çalıştırdığımız yabancı ülkenin insanına  ayda yemekle birlikte üç bin lira ödememiz kendi paramıza karşı yaptığımız bir ihanettir bu ihanetin bir sonu olmalı bu sonu ya insanlar yapmalı ya da devleti yönetenler bölgemizin geçim kaynağı çay artık insanlar kendi çaylarını toplamıyor dünya  kadar para döküp toplatıyorsa  insana sorarlar sen ne iş yaparsın diye.

                    Değerli okuyucularım ülkemiz göçebe ülkesi oldu  bir taraftan Suriyeli bir tarafta gürcü  diğer tarafta bilmem kim. Peki biz çok mu rahat  bir hayat sürdürüyoruz. Bu ülkede yirmi milyona yakın işi olmayan  insan varken milyonları yabancı bir ülkenin insanına harcamamız ayıptır günahtır ve haksızlıktır. Ben  paylaşmasını seven  bir kişiyim   ama  fodulluğu sevmem onun için hiç kimse  faiş fiyat ile adam çalıştırmasın. Devlet  çalışma izni olmayanlara göz yumuyorsa bunu anlarım ama faiş fiyatla çalışmasına sessiz kalıyorsa bunu anlayamam. Gürcü komşumuza gidiyoruz biz harcıyoruz ordan gelenlere biz harcıyoruz  böyle bir harcamanın dünyada örneği yok işte onun için birileri bu işe dur demeli. Bu haksızlığa son vermeli.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8770