HALK MAĞDUR OLMAMALI?

Sevgili okuyucularım geçen yazımda köy dolmuşları şehir içine girememesi, yolcuları uygunsuz yerde zorunlu indirmesi hakkında bir yazı yazdım ve bu adaletsizliğin giderilmesi konusunda yetkili kişi ve kurumları aydınlattım.
Sevgili okuyucularım geçen yazımda köy dolmuşları şehir içine girememesi, yolcuları uygunsuz yerde zorunlu indirmesi hakkında bir yazı yazdım ve bu adaletsizliğin giderilmesi konusunda yetkili kişi ve kurumları  aydınlattım. Bu sorun yalnız Hopa’da  yaşanmıyor diğer il ve ilçelerde de yaşandığını tespit ettim. Dün Hopa girişinde köy dolmuş soferleri ve yolcuları seslerini duyurmak için yolu kapatmak istediler bu doğrumu yanlış mı tartışılır ama insanlar haklarını aramayınca yetkililer ses vermiyor. Nitekim o esnada Hopa belediye Başkanımız sayın Nedim Cihan olay yerine gelip insanlara çözüm sözü verdikten sonra topluluk dağıldı. Biz  Su gören köyü olarak  bir arkadaşımızın ilçe Kaymakamlığına vermiş olduğu dilekçenin ardından vekaleten bakan Arhavi kaymakamı bizleri makamına davet etti sorunu masaya yatırdık kendileri bu tür uygulamadan pek memnun olmadığı izleminin his ettim ama yasaların ön gördüğü çizgiden hareket edilmesi ve bu konu ile ilgili bir dilekçe yazılması gerektiğini söyledi. Sorun dolmuşçuların değil direk köy halkının olduğunu arz ettik örneğin su göre köyünden kalkan dolmuş yolcusunu viyadük denen Hopa girişindeki üst geçitte bırakıyor şehir içine okullara veya hastaneye gitmesi için ikinci bir dolmuşa binme zorunluğu halkı ciddi şekilde mağdur ediyor diyerek  dertlerimizi anlattık sağ olsun sayın kaymakamımız bizleri dinledi ve izlenecek yolu göstererek ayrıldık.
Evet top şimdi  ilçedeki yetkililerde kim bunlar  kaymakam beyin başkanlığında belediye, jandarma, ilçe emniyet müdürlüğü, soforler odası. Alacakları karara göre köy halkının kaderi belli olacak kader diyorum buna çünkü şu anki uygulama ile mağdur olan köy halkı şehir içindeki halkın bir sorunu yok onların dolmuşu her yer gidiyor. Şimdi toplanacak olan ilçedeki kaymakamlığın başkanlığında heyetin düne göre şekillenen trafik günümüze göre şekillenmesi için bir karar almalı. Eskide  insan sayısı azdı, araç sayısı bu kadar yoktu, hastaneye ihtiyaç bu denli yoğun değildi çünkü insanlar doğal besleniyordu v.s v.s .köylerden gelen  dolmuşçular zorunlu olarak liman girişine kadar gitmeli çünkü insanların ihtiyaç duyduğu bir çok birim o  hatta . evet bunu yaparken şehir içi dolmuşçuları da  göz ardı edilmemeli köy dolmuşçuları şehir içini transit geçmeli .Değerli dostlarım devlet ve bu devleti yöneten kurumların ilk işi vatandaşın daha rahat, özgür ve sağlıklı yaşamasını sağlamaktır. Bu konuda vekaletle ilçemize bakan Arhavi kaymakamına  Teşekkür ederim ilgi ve alakasını birileri daha çok yolcu taşısın daha çok para kazansın düşüncesi içinde olmadığı için . devlet yönetmek milletle birlikte olur sayın Kaymakamımız  bu işi çok iyi yaptığını düşünüyorum çünkü önce halkın çıkarları korunur, onların daha sağlıklı şekilde bir yerden diğer yere gitmesi sağlanılır diye düşündüğü için. Sanıyorum ilçe kaymakamımız pazartesi gelecek yaşanan olayları duyacak ve en güzel kararı verecektir. Ben köyden şehre gelen vatandaşların sakin olmalarını uğramış olduğunuz haksızlığın giderileceğini düşünmelerini istiyor saygılar sunuyorum. Arhavi kaymakamımıza bir kez daha teşekür ederek iyi çalışmalar dilerim.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5194