HALKIMI ARIYORUM

HALKIMI ARIYORUM
Sevgili dostlarım 7 haziran seçimlerinin sonucunu beğenmeyip iktidarı koalisyona da yanaşmadı bir kasım günü seçimler yenilenecek. Seçimlere kısa bir süre kaldı şehit tabutları gelmeye başladı. Sesiniz çıkmıyor. Analar, babalar, eşler, evlatlar, feryat ediyor. Sesiniz yine çıkmıyor, cumhurbaşkanımız çıkmış isteseniz de istemeseniz de sistem fiilen değişmiştir diyor. Buna anayasal kılıf arıyor böylece halk meydan okuyor sen kuzuların sessizliğindesin. Ey halkım nerdesin.  Ben 7 haziran seçimlerinde yüzde kırk oy veren kişilere sesleniyorum mutlu musunuz 3 ayda onlarca şehit bunların ailelerine teselli olarak ne mutlu size şehit ailesi oldunuz dendiği zaman kalbin sıkışmıyor mu, vicdanın sızlamıyor mu ?
Soruyorum sizlere açılım sürerken doğu ve güneydoğu bölgelerimizde yol kesilirken vergi toplanırken özerklik ilan ettik dediklerinde iktidarınıza bir kez olsun bu adamlar ne yapıyor dedeniz mi ? onları hiç sorguladınız mı ? açılım süresi bir barış değil bireysel çıkar olduğunu 7 haziran seçimlerinden  hemen sonra gelişen olaylardan bir şeyler anladınız mı ? PKK lı terör gurupları yol kesiyor, kimlik kontrolü yapıyor, otobüs yakıyor, tüm bunlara karşı kışlalarına, karakollarına kapatılan güvenlik güçlerimiz nerde diye hükümetinizi sorguladınız mı ? Ey güzel halkım şu siyasetin durumuna bir bak alçak, şerefsiz, vatan haini lafları havalarda uçuşuyor. Biri ötekine ağzındaki köpükleri itina ile yalayacak diyor, öteki itlerine kuduz aşısı yaptı diye sesleniyor tüm bunları dinledikçe miden bulanmıyor mu?
 Sevgili halkım seni oyuncak ettiler bireysel çıkarları için sermaye gördüler, şimdi şu siyasetin haline bak seni oyuncak sandılar oynadılar içini daraltılar, duygularınla oynadılar, kalbini sıkıştırdılar, şimdi yine karşınıza geçtiler, demokrasi numarasıyla yeniden seçime gidip oyunuzu istiyorlar hala evet diye verecek misiniz yoksa ağzını kapatıp susacak mısın? Şunu açık ve net yazıyorum vereceğiniz her karara saygı duyacağım ama sizler kendinize saygı duyacak mısınız evet bakıyorum  bir sağa bir sola halkımın  pek uykulu hali var pek sakin pek rahat oysa ülke yanıyor, şehitler artıyor, rejim fiilen değiştirilmek isteniyor,  kanla yoğrulan bir siyaset, Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor. Bu beladan kurtulmak için halkımı arıyorum nerdesin ey halkım çık ortaya git 1 Kasım günü sandığa seni de beni de ülkemi de kurtar oylarınla, buna ihtiyacımız var senin de, benim de ülkemin de.  Saygılarımla 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4635