HATIRLATMA‏

Sevgili dostlarım 17 aralıktan bu güne kadar başbakanın icraatlerini sizlere hatırlatmak istiyorum.

Sevgili dostlarım 17 aralıktan bu güne kadar başbakanın icraatlerini sizlere hatırlatmak istiyorum. Oğlunu  yargılamak için  çağrılan savcı uçtu ayakkabı  kutusunun savcısı uçtu. Fezlekelerin savcısı uçtu, Binalı Yıldırımın  bacanağını yargılayan savcı uçtu,  müteahhitlerin savcısı uçtu, el kaidenin savcısı uçtu. 17 aralıktan önce sayın başbakanın göz bebeği olan  savcılar birer birer yerleri değiştirildi. Bu adil mi? balyoz davasında uzun tutukluluk süresine  karşı olan hakim davanın başlamasına  48 saat kala görevden alındı. Peşine  balyoz davasında tahliye kararı veren üç hakim de görevlerinden alındı. Mehmet Haberal’a tahliye  kararı veren  hakimde   görevinden oldu. Bülent Arınça suikast palavrasıyla  tutuklanması  istenen subayları tutuklamayan hakimde görevden alındı. Hükümetin isteği doğrultusunda görev yapmayan bir tek hakim ve savcı bırakmadılar. İki kere  iki dört eder kadar nettir. Cemaat filan deniyor ama aslında subayları, profesörleri  gazetecileri hapiste tutanda rüşvetçileri kara paracıları koruyup kollayan da aynı iradenin bir parçasıdır.

                           Sevgili okuyucularım dikkat ettiniz mi bilmem ama  hatırlatma  yapmak istiyorum savcıların cübbelerinde ilik yoktur, düğme yoktur düğmesiz olması bağımsızlığı sembolize eder. Aynı  zamanda elbette  kişiye özel dikilir ama  cübbe kavramının kişiye ait olmadığını makama ait olduğunu, giyenler değilse bile cübbenin o makamda  daima aynı kaldığını gösterir. Sanıyorum sayın başbakan kanunu değişir savcılar saygı da kusur etmesin diye cübbelere düğmede taktırır ve bu şekilde  önlerini ilikleyip huzura çıkarlar.

                           Bakın beyler bir ülkenin yargısı bağımsız değilse o ülkenin hiçbir şeyi bağımsız değildir.  Bu iktidar görevini yapan hiçbir  savcı ve hakime saygı göstermemiştir. Bu ülkenin temel taşı adalet  ve yargıçlar olması gerekirken ve yargıçlar bunun için uğraşırken başbakanın onlarla uğraşması  milletin ayıbıdır. Bu millet yargısına sahip çıkmalı. Çünkü yargı herkese  günü gelir lazım olur. Ben sizlerden  çok bir şey istemiyorum yargıya sahip çıkmak istiyorsanız 30 mart seçimlerinde AKP sine oy vermeyin.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 10038