HATIRLATMA?

HATIRLATMA?
Merhaba değerli dostlarım seçimin üstünden bir ay geçti belirsizlik devam ediyor yüzde atmış oy almış muhalefetin toplamı ama ne olur bir araya gelemiyorlar kendi maaşlarına zam söz konusu oldu mu gelebiliyorlar. Evet söz ettiğim MHP ve HDP geçen yıl mecliste aynı adamlara beraberdiler kendi çıkarları söz konusu olduğu yerde aynı kağıda imza attılar oldu da şimdi söz konusu ülke olunca neden bir yerde beraber hareket edemiyorlar?  Sandıktan çıkıp meclisteki yerini alan kişileri tanımıyorum demek onlara oy veren halkı da tanımamak demek olmuyor mu ? sayın Bahçeli partinin duruşu memlekete değil size yarar bu denli katı tutumunuz sizi partinizin genel başkanlığında tutar ama memleketin yönetimine asla getirmez. Soruyorum şimdi komisyonlarda onlara yan yana oturmayı düşünmüyor musunuz  verdiğiniz her hangi gen soru için  HDP evet dese kabul etmeyecek misiniz,  savaş tan söz ediliyor şimdi bu konuda mecliste oylama olsa ve HDP oylamada savaşa hayır oyu verse siz onlar hayır verdi diye savaşa evet oyumu vereceksiniz ?. bakın beyler meclis çatısı altında bir birilerini sevmeyenler olabilir ama küs olamaz memleketin çıkarı söz konusu oldu mu orda duracak memleketin çıkarı doğrultusunda ne gerekiyorsa yapacaksınız.

               Sevgili okuyucularım asıl sıkıntı beş tepe sayın cumhur başkanı o tepeyi ve o sarayı başkanlık sistemine göre dizayn etmişti şu an için o tehlikeye girince erken seçim diye oyalıyor kendisi siyasetin fiili olarak içinde iken erken seçime karşı çıkmış bir idi şimdi neden istiyor 7 Hazıra  seçimleri bunun ilk kaybettiği seçim buna tahamül edemiyor ama şunu bilmeli ki kendisini Cumhur başkanı seçen o yüzde elli iki oy aldığı günden sonra ne kadar seçime girerse girsin sonuç değişmeyecek her seçim sonunda oyu eriyecek. Türk seçmeni ve milleti şımarıklığa bir yere kadar izin veriyor bir yerden sonra dur diyebiliyor , ülkede tek bir kişinin yönetimini sevmiyor, her şey ben biliyorum diyenlere uzun süre müsaade etmiyor. Evet AKP nin kurucusu ve lideri sayın Tayip  Erdoğan bu doğru o yoksa bu parti yok demektir ama inanın bundan sonra ki her seçimde lime lime eriyecek ve tarih siyasetinden silinecek çünkü bunların lideri var ama temelleri yok toplama bir partinin ömrü en çok yirmi senedir bakın görün bunların ömrü de bu kadar olacaktır.

                 Evet bu günlerde hükümet nasıl kurarız denmesi gerekirken bu düşünülmüyor Cumhur Başkanı erken seçim istiyor diye o düşünüyor ya arkadaş Cumhur başkanı başkanlık sistemi istiyor erken seçim değil bu ülkede üç ayda bir seçim yapılsa başkanlık sistemi çıkmaz hele başında sayın Erdoğan’ın olduğu başkanlık hiç çıkmaz. Şimdi soruyorum sayın Başbakana bu ülkeye bir başbakan gerekiyorsa oda en çok oy alan sizsiniz ve siz olmalısınız neden siz bunun hesabını yapmıyor da sayın Cumhur başkanının düşüncelerine hesap makinesi oluyorsunuz. ? sözlerinizde biri Cumhur başkanımız koalisyon şartı yapmayız diyorsunuz da, evet Cumhur başkanı ana yasal düzende, ana yasanın ön koştuğu düzeyde görev yapmalı diyemiyorsunuz, birine ana yasanın emirlerini hatırlatmak pazarlık konusu mu  oluyor siz bu ülkenin başbakanı olacaksınız ana yasayı delerek mi yoksa uyarak mı? sayın Cumhur başkanını kimse koalisyon için ön şart koşmuyor durması gerektiği yerde dursun diyor bunu da kendileri değil ana yasadan okuyarak deklere ediliyor ana yasanın emri nasıl pazarlık söz konusu olabilir? Olursa ancak bir hatırlatma olur sizlerde hatırlayın sayın başbakanım ve Cumhur Başkanı yalnız sizin ve partinizin cumhur başkanı değildir bunu da ben hatırlatayım siz Cumhur başkanının Avukatı değil AKP nin genel başkanısınız saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4896