HAYAT VE SİYASET‏

Sevgili dostlarım siyaset hayatın bir parçasıdır

Sevgili dostlarım siyaset hayatın bir parçasıdır. Bir insan  yaşamı boyu çizgisi, duruşu, yaşam tarzı ile değerlendirilir. Siyaset olarak hangi görüş sahibi olursanız olun demokratik tüm ülkelerde insanlar bunu saygı ile karşılar. Yalnız bizim gibi ufak ilçelerde ve bölgelerde insanlar  ahbap çavuş ilişkileri ile siyaset yönlendiriliyor. Siyasetçi seçilebiliyor örneğin adam sol görüşlü ama  AKP sinin veya bir başka  görüşün adayı yedi göbek uzaktan olsa bile ona oy veriyor. Ben bunu çok anlamlı bulmuyorum efenim ne imiş  akrabası yakını imiş söz konusu benim ülkemin geleceği ise bu gelecekte bu  iktidar ile çok  büyük tehlike arz ediyorsa ben onun adayına oğlum bile olsa oy vermem. Ülkem yol olduktan sonra oğlumun varlığını ben ne yapayım bizlerin yaşamı ülkemizin aydınlık, çağdaş tam bağımsız toprak bütünlüğünün korunmasına bağlıdır. Rejimin ismini değiştirenler ama adını seçimden sonraya bırakan sayın başbakanın tek adamlığı, ben sen diye ülkede ki insanları ayrıştırdığı artık açık olarak netleşti.  Böyle bir  düşünce içerisinde ki birini durdurmak ancak seçim sandığında mümkün olabilir. Bunun içinde akrabalığa değil laik ve demokratik yarınlara oylarınızı verin.

           Değerli okuyucularım her ne olursa olsun insan dik durmalı organlı olmalı çorap değiştirir gibi parti değiştirmemeli. Üç kuruş  şahsi çıkar uğruna ülkesine ihanet etmemeli. Son aylarda ülkemizde yaşanılan olayları birlikte izliyoruz yapılmak istenen  ve bir çoğu yapılan işler ne dinimiz ile ne kişiliğimizle ne de dünya görüşü ile tamamen zıt. Suçlu yargıdan kaçırılıp da yargı cezalandırılır mı? inançlı insanları din ile kandırıp siyaset yapılabilir mi? İslamın men ettiği yalan, kul hakkı yemek, çalmak insanları benden olan ve olmayan diye ayırmak şahsi çıkar sağlamak, ülkenin rejimi ile oynamak, terör ile pazarlık yapmak v.s. v.s. tüm olumsuzlukları koltuk sevdasından yapan kişiler yüce tanrımın istediği bir kişi değil ki ben onlara oy vereyim. Siz bakmayın onların din  sömürüsüne onlar din uğruna değil siyaset uğruna sizlerin dini inançlarını  kendilerine sermaye  yapıyorlar İslam adına  hiçbir şey yapmıyorlar tam tersi islamın men ettiği tüm işleri çıkarları için yapıyorlar.

           Bakın beyler dünyanın  hiçbir ülkesinde din ile siyaset bizde olduğu gibi iç içe değildir. Devleti yönetenler insanların dini inançları ile uğraşmaz. İnancı doğrultusunda yapacakları ibadetleri için özgür ortam sağlar kimseyi dininden ötürü ne över ne de söver ama bizde tam tersi yapıyorlar. Din insanların inandığı şekilde  yapması gereken bir iştir. Şayet din inancın dışına çıkar ve onu menfaat için kullanırsan yarınlarda elinde patlayacak bir bomba olur. Nitekim bu iktidarın elinde patladı. Cemaat ile çekişmesi gençleri düşünmeye zorunlu kıldı bunlar nasıl Müslüman demeye başladılar. İslamın kurallarına ve men ettiği işleri  yapmayarak İslamdan söz edilemez. Çalmak, yolsuzluk yapmak, çıkar sağlamak, kul hakkı yemek, yalan konuşmak, hoşgörüden  uzak durmak millete küfür edeni alkışlamak ise ben yokum  benim inandığım  dinimde bunlar yok sizinde yoksa bunları ülke yönetiminden ve din sömürüsünden   30 mart seçimlerinde gönderin sandığın dışına çıkarmayın. Saygılarımla.

    Diğer Yazıları
    • PAYLAŞ
    • İzlenme : 9312