HAYATIN TADI YOK?

Sevgili dostlarım ölmedimse yaşıyorum diye hayat devam etmez.
 Sevgili dostlarım ölmedimse yaşıyorum diye hayat devam etmez. Her yaşayan yarınların  yaşamını dizayn  etmeli gelecek nesle  örnek olup iyi bir ülke devir etmeli ama görüyorum ki kimse hayatından memnun değil.  İktidarın son aylarda ki yapmış olduğu icraatlarına karşı çıkıyorlar ama ben artık bunlara oy vermem demiyorlar işte onlarla beraber yaşadığım için hayatın tadı yok diyorum. Oysa ırkı, cinsi, dini, imanı  ne olursa olsun ben insanları çok seviyorum yalnız son on iki yıldır öyle bir insan  şekli oluşturdular ki kendilerine biat eden, soygunlarına hak veren, yanlışları alkışlayan, bir iki torba kömür ile makarnaya  kanan bir toplulukla birlikte yaşadığım için hayattan tat alamıyorum. Ben çok sevdiğim  insanlık aleminde insanları anlayamıyorum. Ben her şeye rağmen insanları  sevmeye devam edeceğim bir gün gelir onlarda hayata sarılır  özgür yaşamayı biat etmekten üstün görür hayali ile yaşamın tadı olmasa bile beklediğim o günler umudu ile sürdüreceğim.

                     Evet son günlerde olmazlar oluyor, soyguncular iktidarın  tayin ettiği yargıçlarla serbest kalıyor dünya da eşi benzeri olmayan  tüm işler sevdam olan ülkemde gelişiyor. Sözde demokrasi ile yönetildiğimizi ve ileri demokrasi sözleri ile kandırıldığımız bir yaşamın içinde olduğum için yaşamdan tat alamıyorum. İki yüzlü insanların çıkarları uğruna ülkesini hiçe sayanların çoğaldığı günümüzde yaşamak yalnızca ölmedim demek ise bu ülke için  ölenlerin günahı ne? Din, iman, Mevlam deyip yalan konuşanları, devleti soyanları,  Ataları mı inkar edenleri, düşünmekten tat alacak   yaşam bulamıyorum.

                           Bakın dostlarım hayat bir masal gibidir ne kadar uzun yaşamak değil ne kadar güzel ve sağlıklı yaşamak önemlidir. Yaşam  bir hayatın görülen kısmıdır görülmeyen kısmında rahat etmek istiyorsanız ülkenize, bölgenize, demokrasinize, bölünmez bütünlüğünüze ve en önemlisi  nankör insanların yönetimine 30 mart seçimlerinde son verin, son verin ki ülkede sizde bizde hayattan yaşadığımız süre endişe duymadan yaşayalım. Nokta kadar çıkar için virgül kadar eğilmeyelim. Ahrete  gittiğimiz de Atalarımıza hesap verebilelim tüm olumlu işleri bu dünyada yapalım ki sonradan  pişmanlık duymayalım. İlk iş bu iktidardan ülkemizi  kurtarmalı. Saygılarımla.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5296