HAYIR

HAYIR
Sevgili ARTVİN post okuyucularım 16 nisanda ülke referanduma gidip geleceğini oyluyacak bu sıradan bir seçim değil kazanan veya kaybeden bir parti olmuyacak sonuç ne çıkarsa çıksın kazanan halk olamalı, bunun içinde siyasetçiler rahat durmalı olur olmaz konuşmamalı. Şu an görülen o ki halkı ayrıştırmak isteyen hatta çok daha vahim olan silahlandırmak gerekir diyen siyasetçiler var bu çok tehlikeli bir yaklaşım insanlar arasına kin ve nefret tohumları ekmek insanlığa hiç bir şey kazandırmayacağı gibi çok şey kaybettireceği aşıkar . Bakın siyasiler halk geleceği için karar aşamasında siz bir kişinin isteğini yerine getirme çabasındasınız seksen milyon halkı bir kişinin emrine verme uğraşındasınız ve tüm bunları hayata geçirebilmek içinde gözünüzü karartmış olur olmaz işler ve sözler sarf ediyorsunuz bu tutumunuz ülkeye ve millete bir şey kazandırmaz .
Sevgili okuyucularım çok zor bir karar aşamasındayız oysa bizden istenen çok kolay ülke mevcut sistemle yönetilmeye devam etsin mi yoksa tek bir kişinin yönetimine geçsin mi . Mevcut sistem ülkeyi bu günlere taşımış binlerce şehit kanı ile yazılmış on beş yıllık AKP hükümetine ev sahipliği yapmış mevcut değerlerle övündükleri işlere imza atılmış. Şimdi soruyorum bu sistem mevcut iktidara işlerini yapması için nerde engel olmuş? Burda seksen milyonluk ülke insanlarının sistemle hiç bir sorunu yok tek sorun tek bir kişinin sisteme karşı çıkması laik cumhuriyetle hesaplaşma Sevda`sı hepsi bu . Şimdi biz halk olarak ülkenin geçmiş ve günümüz değerlerine mi sahip çıkmalıyız yoksa bir kişinin isteğine boyun mu asmalıyız ? Bu iki sorunun cevabı sandıkta netleşecek.
Değerli dostlarım ben hayır diyor ATA`larımın kanları ile kurdukları laik cumhuriyetten yana duruyorum ve evet demeyi düşünen arkadaşlarında saygı ile karşılıyor bir kez daha Kararlarında düşünmelerini arz ediyorum. 16 nisan sonrası ülkenin bir kısmı büyük pişmanlık duyacak bu sistemi isteyenler bile ben ne yaptım diye ağlayacak işte onun için ben halkıma pişmanlığın fayda sağlamayacağı o günleri yaşamamak için hayır diyor saygılar sunuyorum.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4902