Hayırlı Ramazanlar

Sevgili dostlarım önümüz ramazan ben şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyor gününüzü kutluyorum. Biliyorsunuz İslamın bir şartı da oruç tutmaktır. Sağlıklı olan her yurttaş dinimize göre orucunu tutmalı.

  Sevgili dostlarım önümüz ramazan ben şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyor gününüzü kutluyorum. Biliyorsunuz İslamın bir şartı da oruç tutmaktır. Sağlıklı olan her yurttaş dinimize göre orucunu tutmalı. Ramazan süresinde bir çok sıkıntılara rastlanmıştır. Oruç tutanlar tutmayanlara baskı yaparak. Onları  hor görerek v.s. v.s.  oysa bunların hiçbirine gerek yok. İbadet Allah ile kul arasındadır. Yapanlarla hiç yapmayanlar arasında bu dünyada ölçüm aleti olmadığı  gibi ceza veya mükafatta yoktur. İslamiyet adına yapılan olumlu veya olumsuz işleri sorgulandığı yer ölümden sonra ahirettir.  Kimse bir başkasına baskı yapıp onu zorla  Müslüman  yapamaz. Ülkeyi yöneten  müslüman liderler  İslamın  ön gördüğü şartları halkının  öğrenmesini sağlar ama onları silah zoru ile camilere sokamaz. Müslümanlığın  tüm vecibelerini  yerine getiren bir kişiye de  baskı yapılamaz bizi yaratan yüce  Mevlam  istese idi tüm dünya insanını Müslüman dindar yaratırdı. O böyle bir şey yapmadığına göre bir başkasının yapması da hoş değildir.

                                                Değerli dostlarım İslamiyet dini gelmiş geçmiş en güzel bir din olup içinde  en olumlu olanı da insana  ve inanca saygıdır. Hiç kimse  inancından ve dininden ötürü sorumlu tutulamaz inanç bir ruhtur her  yurttaşın inancı ruhundadır. Bunu bir başkasının görmesi  mümkün olmadığı gibi yargılaması da bu dünya da mümkün değildir. Evet bende çok isterdim  dünyanın tüm insanları  Müslüman  olsa ama yüce Mevlam  istememiş her dinden değişik renkten insanları yaratmış onun yarattığı  ve düşünmesini sağladığı şeylerden ötürü ben nasıl müdahil  olabilirim  Allah ile kulun arasına nasıl girebilirim. Hoş görü Müslümanlığın  temel şartıdır ne demek bu hiç kimsenin bir başkasına saygısızlık  yapmaması kin ve nefret  duymaması inancını yargılamaması kendi gibi düşünmüyor diye onu hor görmemesi v.s. v.s. evet bunları ben yazıyorum ama ben demiyorum  İslamiyetin kuralı bu.

                                Sevgili dostlarım inanır veya inanmazsınız dünyanın en güzel dini islamdır. Yapar veya yapmazsınız sorumlusu ahirette sizlersiniz devletin görevi İslam dinini öğretmektir. Öğrettiğini sorgulama hakkı bile bu dünyada yok neden Rabbim  öyle istiyor.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1098