HERKESE SAYGILIYIM‏

Sevgili okuyucularım telafisi imkansız seçime an kaldı bu iktidarın hovardalığı ve kibirliği bu seçimle sonlanmalı.

Sayın başbakanın kendisinin tek başına almış  kararlarla ülkenin  geldiği noktayı sanıyorum  hepimiz  biliyoruz millet olarak dünü çok çabuk unutan insanlardan  oluşuyoruz  ama gelinen nokta  bu ülkeyi  uçurumun kenarına getirdi ben bu iktidarın yanlışlarını, suçlandıkları soygunları vs  yazmayacağım. Sizlerden tek arzum özgürlüklerinize, ülkenize, bölünmez  bütünlüğünüze ve demokrasiye  sahip çıkmanızdır. 30 mart seçimleri bir milat olmalı bu yüce millet  ismine yakışan şekilde oyunu kullanmalı yapmış oldukları suçları örtmek için savaşı bile göze alan  gözü dönmüş kişilere artık dur demeliyiz yarın yetmez ama evet diyenlerin duymuş oldukları  pişmanlığı yaşamak istemiyorsanız bunları sandık  dışına çıkarmayın. Yolsuzlukları sizlere onaylatmak  isteyen  başbakana git aklan ve dön denmeli 30 mart seçimleri aynı zamanda suçlanan  kişilerin bakanların  başbakan ve oğullarının da suçlu veya olmadığının seçimi yapılacak.

                   Değerli Artvin  post okuyucularım dün dost olanla bugün kötü olan dün konuştuğunu bugün yalanlayan, yalanı doğru imiş gibi millete yutturmaya çalışan Tayip Erdoğan’a demokrasinin araç olmadığını onun ülke yönetiminde  olmazlardan biri olduğunu göstermeliyiz. Ülke genelinde onları oylarımızda durdurmalıyız. Ben yaşadığım ilçemi ve halkımı çok iyi tanıdığım için buralarda  oy alamazlar. Artvin genelinde de hiçbir belediyeyi kazanamazlar. Evet başbakan Hopa belediyesinin çok istiyor yaşayanları cezalandırmak için  ama ilçe halkı bu oyuna gelmez bir  çok sol görüşlü partilerle yarışacak olmasına rağmen ipi mevcut belediye başkanı ve CHP si kazanacak  ben bu konuda çok emin konuşuyorum  çünkü bu seçim ideoloji seçimi değil hak edene hakkını verme ülkeyi bölene cezasını verme seçimidir. İlk döneminde  bir çok başarılara  imza atan sayın Turan Kasımoğlu ipi göğüsleyecektir, partili olan ve olmayan herkes yapılan hizmetleri  görmekte buna oy vermezsek vicdanen eziliriz demekte. İlçe de yaşayan her yurttaşım vefalıdır onlar nankörlük yapmaz yapılan hizmetlerin devamını arzular işte onun için Turan Kasımoğlu kazanır diyorum.

                 Sevgili dostlarım dün de yarında oylarını  kimin için kullanırlarsa kullansınlar ben halkıma saygılıyım biz kazandığımız seçimi ilçe halkının desteği ile kazandık partili olan veya olmayan bir çok  oy aldık bu 30 mart seçimlerinde de böyle olacak hiç kimse onlar partili değil oylarını neden CHP si adayına veriyorlar diye  konuşmasınlar ülkenin gerçek sorunlarını görenler cumhuriyetin  ve demokrasinin  varlığını  sürdürmesi  doğrultusunda  birlik  oldukları için oyları ile CHP sine destek oluyorlar. Onlar duyarlı insanlar bu seçimin ideoloji seçimi olmadığını görüyorlar. Sayın Kasımoğlunun yapmış olduğu ve yapacaklarını biliyorlar kendilerine teşekkür ediyorum . demokrasi ve cumhuriyetin  devamı için almış oldukları  kararları için ayrıca kutluyorum.

                         Evet ilçemde küskünler var diyenler ve bundan kendilerine rant sağlayacağız diye düşünenler  sizin küskün dedikleriniz sizleri sevindirmezler.  Oylarını gider partilerine verir küskünlüklerine devam ederler. İnsanlar kızma, darılma, küsme özgürlüklerine sahiptirler yalnız küskün oluşlarının ilçe halkına ve Hopa gibi marka olan bir bölgeye zarar verdiğini görürlerse hiç   düşünmez  marka değeri yüksek olan ilçelerine sahip çıkarlar. Bu 30 mart seçimlerin de  böyle olacak ve olmalı. Evet kolay değil herkes  meyve veren  ağacı taşlıyor, başkana yükleniyor aslı astarı olmayan çamurlar atılıyor ama bir şeyi unutuyorlar bu halk onları dinlemiyor onlara güvenmiyor, onların yapmış olduğu ve yapacakları her şeyi biliyor işte onun için bir kez daha bu halk Turan Kasımoğlunu göreve getirecektir. Bu benim son seçim yazımdır ben halkımın göstermiş  olduğu tüm tercihlere  saygılım karar onların sonuç ne olursa  olsun demokrasi ve ilçe halkımız kazansın. Ey küskünler sizin küskün olmadığınızı biliyorum ama birileri öyle gösterip oyunuzu alma hesabında siz net bir şey söylüyorum özellikle ben küskünüm diyenlere  şahsi kininizi ve varsa nefretiniz erteleyin bunu. Bir ilçe söz konusu yaşayan binlerce insanın kaderi sizlerin ellerinde  yanlış tutumunuzun devamı ilçemin karizmasını bozacaktır. Yarın üzülmek istemiyorsanız  bugün  iyi düşünün vereceğiniz  her karara ben saygılı olacağım ama  sizleri çocuklarınız yargılayacaktır, bunu unutmayın. Çocukların geleceğine, demokrasinin güzelliğine sahip çıkın. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9139