HESABINI VERİN‏

Sevgili dostlarım daha öncede yazdım orta doğu çok farklı bir coğrafya orda Amerikanın ve İsrailin çıkarlarına destek olmayalım

 Sevgili okuyucularım hain saldırı hainlerce hatayın reyhanlı ilçesinde çirkin yüzlerini ve işlerini bir kez daha ortaya koydu. Bu aşamaya nasıl gelindi?  Komşu Suriye’nin iç işlerine niçin karışıldı gibi  cevaplanması gereken bir sürü soru var. Ama  ne yazık ki cevaplamasını  gereken kişiler için başında dün kanka olan esat  ile başbakanın arasını kim açtı, peki biz niçin bu günlere  geldik, etrafımızda  dost komşu ülke kalmadı onların bizle bizim onlarla ne alıp veremediğimiz vardı  tüm bunları alt alta koyar ve  yazarsak sayfalar yetmez. Ama burada bir gerçek var o da amerikanın  barış adı altında yaptığı tüm işlerin savaş ve hüsranla sonuçlanması. Reyhanlı  da suçu günahı olmayan kişiler öldüler, yaraladılar peki neden onların ölümü kader mi kimler ne  uğruna masum insanların kaderlerini çiziyorlar çıksınlar ve bu millete anlatsınlar. Evet orta doğu da  bir tiyatro sahneye  konulmak isteniyor  eğer  bu tiyatro da bir tabanca görünüyorsa bilin ki oyunun sonuna kadar o silah mutlaka patlayacaktır. Ve öylede oldu masum  yurttaşlarımız öldü sorumlular  ne yüzle  milletin yüzüne bakarak yüzlerini kızartmadan  konuşuyorlar  anlamış değilim.

                                   

                                   Sevgili dostlarım daha öncede yazdım orta doğu  çok farklı bir coğrafya orda Amerikanın  ve İsrailin çıkarlarına destek olmayalım. Arı yuvasına çomak sokmayalım sokarsak o arı bizi de ısırır dedim dinlemediler. Ateşte oynarsak bizlerinde bir yerleri yanar dedik anlamak istemediler. Benim ülkemin çıkarı olmadığı bir yerde birilerinin çıkarları uğruna insanların niçin ölsün. Sizler günümüzün yöneticiler amerikanın adına savaşlara talip olursanız başımız beladan kurtulmaz onlar bizi orta doğunun yanan alevlerinin içine atmak istiyorlar bunu anlamıyor ve de görmüyorsanız bu ülkeyi yönetmekten derhal  vazgeçin. Hatay ve çevresinde Suriyeli  insanlar cirit atıyor, burada eğitiliyor  silahlar buradan veriliyorsa savaşın içindesin demektir. Sınırımız yol geçen hanına dönmüş ise bunun sorunlusu sizlersiniz ey iktidar. Amerika  barış süresini niçin başlattı bizi çok mu seviyor öyle olsa idi PKK lı  teröristleri  yaratır mıydı? Sizler  günü kurtarmak için  çalışıyorsunuz ama elin gavuru elli yıl  sonra ne olacağının hesabını yapıyor. PKK yı başlatanlar otuz yıl bu gün için beklediler. Türkiye yi ekonomi alanda  zayıf düşürüp kendilerine biat etmeyi sağladılar. En son olarak da savaşa çekmeleri  için reyhanlı da bombayı patlattılar. Siz beddua edin Allah belalarını versin deyin ülkeyi korumaktan aciz iseniz Mevlam size ne yapsın. Bari hiç konuşmayın da daha gülünç duruma düşmeyin.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9799