HİZMET‏

Sevgili dostlarım insana hizmet etmek onların yaşamlarını güzelleştirmek , yollarını gezilir, sularını içilir tutmak

Sevgili dostlarım insana hizmet etmek onların yaşamlarını güzelleştirmek , yollarını gezilir, sularını içilir tutmak   bir insanlık görevi olduğu gibi birde bunları  başarmak önemlidir. Bu iş için beceri ister, hırs ister, tecrübe ile birlikte  çağdaş bir duruş ister. İşte Hopa belediyesinin çalışmaları ve  yaptıkları ortada her kesimden taktir almasına rağmen ufak tefek de olsa  tepkiler alabiliyor. Bizim insanlar hem hizmet bekler hem de kendisine  hiç zarar verilmemesini arzular tepkili  olanlar mutlaka  haksızdır dememiz yanlış olduğu gibi tepkileri de dinletip gidermek insanların elinde olan bir şeydir burada  önemli  olan hoş görü ve insanların kalbini okşayabilmektir. Siyasette ne kadar hizmet verirseniz verin kişilerin kalbini okşamaktan sıkıntı duyarsanız her zaman muhalif seslerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Siyasetin sermayesi insan olduğu için kimse ile küs içinde olmanın bir anlamı olduğunu sanmıyorum. Ben  kişiler için pek yazı yazmayı sevmiyorum onun  için tüm toplumu kapsayacak bir şekilde yazmaya çalışıyorum.

                      Değerli okurlarım insan yaşamı bir masal gibidir ne kadar uzun yaşamak değil ne kadar güzel ve sağlıklı yaşamak  önemlidir. Bir insan yaşamı boyu bölgesinde  bir eser veya bir taktir edebilecek kişilik bırakmalıdır. İşte hizmet alanında Hopa belediyesinin yaptıkları  ortada asırlar boyu insanları içinde  barındıracak yaşamlarını kolaylaştıracak işler yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor önümüz seçim yılı bu hizmetler sandığa  yansır mı. evet bana göre yansıması gerek  ben buna gönülden inanıyorum. Nedeni de  ilçe halkım nankör değil ve  en önemli vefalı oluşları birileri çomakla bir şeyler kurcalıyor olsa bile  halk görülen  hizmete    ve bunların  devamına  evet diyeceğine kuşkum yok evet iktidar partisi Hopa belediyesini çok istiyor kazanmak için her işi  göze alacağı  biliniyor onun için siyaseti  kişileştirmeye insanları germeye barış içinden uzaklaşmayı ilke gören iktidar yanlıları acemi siyasilerimiz ilçemizde var ben  onlara karşı  kimsenin kin ve nefret içinde olmalarını istemiyorum. Kimselerin bir oyuna  gelmesi ve acemileri muhatap alması insanlığa zarar verir diye düşünüyorum.

                 Sevgili seçmenler ülkenin  durumu orta da git  gide dünyadan uzaklaşan yalnız kalan  bir iktidar ve onun başbakanı var on iki yıldır ülkenin yönetimi elinde Allah  için   iyi işler yapmadı değil yaptı.bizler kendileri gibi nankör  olmadığımız için iyi   taraflarını alkışlıyoruz bu demek değil ki eleştirmeyeceğiz. Son yıllarda yaptıklarını yok edecek hamleler yaptı. Tek adam olma sevdalığı başbakanı  yalnızlığa itti. Terör açılım ve dış politika konusunda ülkemizi çıkılması zor bir sürece soktu işte onun için dinlenmesi yaptıkları iyi işler için teşekkür edilmesi gerekir ve  mart seçimlerinde ülke olarak ilk uyarının yapılması gerekir diye düşünenlerdenim.  Tarihi değer kadar önemli olunan  bu seçimlerde dargınlık ve  kırgınlıklar  amaca ulaşacağı yerde zarar verir. Kimse söz konusu ülkesi veya bölgesi olduğu yerde küsme gibi anlamsız bir  duyguya  demokratik hakkı  imiş gibi    düşünmemeli.

                      Evet belediye seçimleri Artvin ilinde  nasıl dağılır diye  bir şey yazmam gerekirse tek şey yazmak isterim hiç  bir bölgede AKP si kazanmamalı derim. Bana göre  en garanti bölge  Hopa  neden Hopa hizmet alanında mevcut başkan ve ekibi bir devrim gerçekleştirdi. Bunun karşılığını ilçe halkı sandıkta mutlaka verir diğer  bölgelerimiz Kemalpaşa, Arhavi Ardanuç, Artvin merkez, Murgul, Şavşat banka Yusufeli tarih  boyu tercihini iktidardan  yana kullanmasına rağmen  MHP her an   burada sürpriz yapabilir.  Borçka bir çok etnik kimliği içinde barındıran  farklı bir ilçemiz ne olur kesin bir şey diyemem ama kesin olan tek şey AKP burada da  seçimi alamaz. Daha yedi aya yakın bir süre var zaman ilerledikçe  insanlar renklerini belli ettikçe    tahminlerimizi sizlerle paylaşır saygılarımı sunarım.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9060