HOPA BELEDİYESİ‏

Merhaba sevgili dostlarım Mart ayına dört ay kaldı kirli çamaşırların öne çıktığı günümüzde seçimler nasıl

 Merhaba sevgili dostlarım Mart ayına dört ay kaldı kirli çamaşırların öne çıktığı günümüzde seçimler nasıl sonuçlanacak kestirilmiyor . sayın Başbakanın devlet içinde devlet oldular düşüncesi ile Fettulah  Hoca ile gerilmesi seçim sonuçlarına etki yapar mı veya yaparsa ne kadar etkiler şimdiden kestirmek mümkün değil. Neden mümkün değil bu insanların sevmesi ile nefret etmesi anlaşılmıyor, kendilerinden olmayanları sevmezlerdi şimdide kendilerini on yıldır destekleyenlere karşı savaş açtılar amaçları ne kayıkçı kavgası mı rant kavgası mı , koltuk belası mı , tek adamlık sevdası mı anlamıyorum. Bunlar ülkenin başına geldikten sonra her şey alt üst oldu değerlerimiz hiç sayıldı, onurumuz ile oynandı, komşularımız ile savaşın eşiğine gelindi, Türk kelimesi bile delindi ben şimdi bunların nesine güveneyim. Neyse konu belediyeler ve Hopa belediyesi. Evet her kesimin taktir ettiği bir belediye, çalışan, sosyal değerlere önem veren, ilkleri, olmazları hayata geçiren bir başkan. Tüm bu olumlu işlere rağmen mart seçimlerinde tekrar seçilir mi söylemleri beni ciddi bir şekilde yaralıyor, üstelik konuşanların büyük bir bölümü kendilerini solda gören arkadaşlar. Tabi ben onlara katılmıyorum en yakın rakiplerimize ne kadar fark atarız hesabını yapıyorum. Beni bu düşünceye iten belediyenin başarılı çalışmaları . şimdi bu köşeden olumsuz düşünen arkadaşlara soruyorum ilçe belediyesinin çalışmaları mı sizleri rahatsız etti  de  böyle konuşuyorsunuz yoksa başka bir şey mi var çıkın konuşun.

              Sevgili Hopalı dostlarım ilçemiz dünya markası olmuş, iktidarın olumsuz işlerine karşı demokratik tepkilerini göstermiş, gezi olaylarında dik durmuş, bu uğurda Lokumcu Hocasını şehit vermiş bir bölge burada kendini onlardan görmeyen her kes mevcut belediyesine sahip çıkmalı burası A.K.P sine verilmemeli işte bunu için el birliği yapılmalı sandıktan daha güçlü   bir şekilde çıkılması sağlanmalı. Hopa’da seçimler yanaştı mı etnik kimlikle ortaya çıkıyor  birleri diğerlerinin adayını bekliyor, ona göre adayını belirliyor, bir başkası neden bizden değil diyor v.s v.s . bakın beyler hiç kimse seçme hakkına sahip olmadığı kimliğinden ötürü bir başkasına karşı sorumlu değildir . bin yıldır aynı coğrafyada yaşayan iki etnik gurubunun arasında (Allah korusun) kan davası olmamasına rağmen  özellikle seçimlerde ayrışması hiç birine fayda getirmez, bunun konuşulması bile kendini solda gören veya görmeyen hiçbir insan oğluna yakışmaz. Burada yapılması gereken tek şey doğruda birleşmek, ilçenin aydınlık geleceğine nefer olmak ve bu iktidarın çilesinden kurtulup kardeşçe , el ele yaşamak olmalıdır.

              Değerli okuyucularım biliyorum her bölgenin seçimlerde bu tür sıkıntıları var örneğin Arhavi ilçemizde yerli, köylü ve yabancı  diye ayrışırlar, diğer yerlerde yine farklı söylemlerle neden üretirler bunların hiç birisi doğru değildir insanlar birlikte yaşamaktan zevk almalı, sorunları beraberce kucaklayıp çözmelidirler. Amaç ilçenin ve yaşayan çocuklarımızın aydınlık geleceği ise tek bir şey düşünmeli oda A.K.P iktidarından bu ülkeyi nasıl kurtarırız bununda bir tek yolu var oda seçim sandığı oradan bunlar çıkmamalı içinde kalmalı. Size samimiyetim ile yazıyorum A.K.P sini bizler gözümüzde büyütüyoruz inanın sizler ve bunlara karşı dik durun ve asla onlar seçimi alır  konuşması yapmayın değil Artvin de ülkenin hiçbir yerinde seçim alamazlar yeter ki onların reklamını onlardan olmayanlar yapmasın. Hopa çok farklılık kazanmış bir bölge burada birileri bir başkası için  yarışmasın yarın pişman olduk demek istemiyorsanız ilçemizde dik gezmek istiyorsak  marka değeri korunmalı diyorsak her kes akılını başına alsın ve kararını ona göre versin şunu her kes bilsin ki  Hopa da ayrımcılığın değil her kesin ruhunda Hopalılık olduğu için bu bölge dünya markası olarak ilan edilmiştir ve de bu tarih boyu devam edecektir saygılarımla.  

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8887