HOPA KAYBEDİLMEZ‏

Sevgili dostlarım ülke genelinde olduğu gibi bir mayıs Hopada da kutlandı. Birileri olay çıkacak diye beklerken hiçbir olay olmadan gün kutlandı ben katılımcı tüm gruplara teşekkür ediyor ilçe emniyetini de kutluyorum.

     Sevgili dostlarım ülke genelinde olduğu gibi bir mayıs  Hopada da  kutlandı. Birileri olay çıkacak diye beklerken hiçbir olay olmadan gün kutlandı ben katılımcı tüm gruplara teşekkür ediyor ilçe emniyetini de kutluyorum.  Alanda  tek eksik  Türk bayrağı idi.  Özellikle  sordum niçin yok diye cevap olarak karşı olduğumuzdan değil ama bugün işçi bayramı dediler  ama ben yine de üzüldüm keşke olsa idi. Hopa çok farklı bir  bölge sayın başbakanın eşkiya  diye tanımladığı PKK terör  örgütü senpatizanlarının  var olduğunu söylediği bir bölge  oysa burada yurtseverler  barışa kardeşliğe gönülden  inanan kişiler vardı bunu da bir mayıs  konuşmalarında beyan ettiler. Biz ilçe de ne PKK lı kucakladık ne de onlara gönül verdik ama sayın iktidar onlarla ortak oldu İmralı da   yatanı kurtarıcı gördü. Mecliste ki uzantıları ile kol kola  girdi. Şimdi soruyorum eşkiya Hopa da mı yoksa mecliste mi?

                               Sevgili dostlarım  bir mayıs ilçemde ismine yakışır bir  şekilde kutlandı sevindim.  Tek üzüntüm yüzlerce mesaj çekilmesine rağmen CHP li arkadaşların yeterince ilgi  göstermemesi.  Peki neden bizim vekiller İstanbul da  biber gazına rağmen alanlarda ise niçin CHP liler Hopa da yok üstelik cumhuriyet tarihinde yapılmayan işleri dört yıl gibi kısa bir sürede yapan çalışkan bir belediyesi var.kimse bu ortamda küsme hakkına sahip değil. Cumhuriyetin son derece düşmanları tarafından  yok edilmek istendiği TC’nin  kaldırılması düşünüldüğü günümüz  Türkiyesin de kişilere küserek yaşamayı sürdürmek düşüncesi yaşamamaktan beter  olduğunu ifade etmekten çekinmiyorum.

                                      Sevgili ilçe halkım belediye seçimlerine kısa bir süre kaldı bu seçim demokrasi tarihimizin  son seçimi olmasını istemiyorsanız tüm emekçiler, sivil toplum kuruluşları, halk evler, devrimciyim diyenler, kardeşlik vurgusu yapan  çok sevgili arkadaşlarım söz konusu rejim  ve cumhuriyetin  varlığını sürdürmek ise yapmanız  gereken  orta da oylarınız  bir yerde birleşmeli hopa belediyesine  sahiplenmelisiniz  önümüz de ki  seçim  bir milat ilçe halkım  bunu değerlendirecek  diye düşünüyor sevgilerimi sunuyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9211