HOŞ GÖRÜ

HOŞ GÖRÜ
Sevgil ARTVİN post gazetesi okurlarım 16 nisanda ülkenin kaderini oyluyacağız . 1961- 1980 ihtilallerimden sonra anayasalar yapıldı halka gidildi ama darbe girişiminden sonra acil bir iş gibi tek adamlığı millete dayatmak hiç şık olmadı. Kararı millet verecek siyasiler konuşup duracak hayır diyenler suçlanacak, işten kovulacak veya tutuklanacak. Neden millet hür iradelerine bırakmıyorsunuz lafa gelince milli irade deyip duruyorsunuz ama işinize gelmeyince baskı uyguluyorsunuz bu demokratik değil arkadaşlar. Meclis biz bu işi çözemedik milletimiz çözsün dediniz tasarıyı milletin iradesine bıraktınız tamam sizin isiniz bitti söz ve karar millete geçti neden karar verilmeden beklemesini bile beceremeden hoş görüden uzak bir duruş sergiliyorsunuz . Ben hayırcıların evet diyeceğim diyen yurttaşlarımı suçladığını ona buna benzetildiğini duymadım.
Sevgili halkım baskılara, iftiralara boyun eğmeyin söz konusu geleceğiniz ve ülkemiz kararınızı vicdanınızın sesini dinleyerek verin evet veya hayır tercihleriniz var bir birinizi suçlamadan , demokrasiden uzaklaşmadan, kırıcı olmada sürecin tamamlanmasını bir insanlık görevi olarak görün ve ona göre hareket edin. Zaman daraldıkça, anketler yapıldıkça mağdur siyaseti ile günümüze kadar gelen siyasetçiler suni mağdurluk üretecekler gezi olayı gibi bir olayı özleyecekler siz asla hırçın ve akresif olmayın siyasilere yarıyacak hiç bir eylemde ve sözlerde bulunmayın . 
Değerli ARTVİN post okuyucuları şuna İnanın ki bu sistem halkın oyundan geçmeyecek çünkü bu bir siyasi yarış değil siyaseti sonlandırma, ülkeyi bir kişiye bağlama uğraşıdır . Burda benim tanıdığım yüzlerce AKP li arkadaşlar bile evet demeyeceklerin ifade ediyorlar MHP den söz etme ihtiyacı bile duymuyorum çünkü ilçemde bir tane bile olsa evet diyeceğim diyene raslamadım. Şunu tüm samimiyetimle yazıyorum çıkacak olan hayır sonucunu kahramanı hiç bir siyasi parti veya lideri olmuyacak, kahraman yüce Türk milleti olacak . Evet çıkarsa halk unutulacak başarıyı siyasiler üslenecek ülke belirsizliğe doğru sürüklenecek. Burda yapılması gereken en önemli konu saygı ve sevgi içinde hoş görü ahlakı ile halkların kardeşliği öne çıkarılarak her kesin tercihlerine saygı duyularak süreç tamamlanmalıdır arz eder saygılar sunar hayırlı yaşamlar dilerim

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4803