• Ana Sayfa
  • »
  • HÜKÜMETİN AKİL İNSANLARI‏

HÜKÜMETİN AKİL İNSANLARI‏

Damat Ferit’in işgalci İngilizlerin talebi üzerine kurduğu “nasihat heyeti” nin günümüze uyarlaması olan “akil insanlar” topluluğu göreve başladı.

Damat  Ferit’in  işgalci  İngilizlerin  talebi üzerine kurduğu “nasihat heyeti” nin günümüze  uyarlaması olan “akil insanlar”  topluluğu göreve başladı. Sevgili okurlarım, akil insanlar listesinde ki 63 ismi bir kenara not edin. Aşağıdaki  gelişmeler yaşandığında, AKP yandaşı veya paydası kişilerden oluşan bu değerli(!)  heyeti  tebrik etmeyi  lütfen unutmayın! Bakın neler olacak! Yeni anayasadan  Türk kelimesi çıkarılacak. Halk oylamasında  yeni anayasa  ile birlikte siyasi içerikli   “genel af” gündeme  getirilecek. Bu yöntemle PKK’lıların yanı sıra, Silivri, hasdal ve Sincan da ki  siyasi tutuklular da affedilecek! Böylece herkes sevindirilecek! Apo’ya 12 kanallı   televizyon  ve her gün 1 saat jimnastik  yapma imkanı sağlayan başbakan Erdoğan  yeni bir  jestle İmralı ya  stereo  müzik seti  gönderecek! Hassas ruhlu(!) Apo da   jeste jestle  karşılık verecek ve  Kürtlerden  Tayyip Erdoğanın  başkanlığına destek isteyecek!( Tayyip Erdoğan  muradına  erdikten bir süre sonra da özgürlüğüne  kavuşma sırası  Apo ya gelecek!..) Böylece BDP-PKK’lıların  “ Apo ya özgürlük, Kürtlere  statü” talebinin bir ayağı  tamamlanacak!  Talebin diğer ayağına   yani mutlu  sona (!) gelince…   Tepkiye neden olmamak için  makul bir kılıfla Güneydoğu’ya  özerklik verilecek! Bölgede ki en az 12 il, “özerk” statüye  kavuşacak!  Bu illerde belediye başkanlarının yanı sıra, valiler de  seçimle iş başına gelecek! Diyarbakır  valisinin yetkisi, bölgedeki tüm valilerin  üzerine çıkarılacak! Anadil de  eğitim  serbest bırakılacak, yerleşim birimleriyle tüm kamu kuruluşlarında  tabelalar 2 dilde  yazılacak! Mahkemelerde 2 resmi dil olacak.

                                   Özerk illerin ihtiyaçları genel bütçeden  karşılanacak! Eski  PKK’lılar bölgenin öz savunma gücünü oluşturacak, TSK  genel güvenliği sağlayacak. Türkiye cumhuriyetinde ki  Kürdistan özerk  bölgesi  gerektiğinde Kuzey Irak   ve Kuzey Suriye’de ki Kürtlerle  bir konfederasyon yapacak. Türkiye ye  eklemlenecek  bu konfederasyonu TSK koruyacak! Konfederasyon  gelecekte  büyük Kürdistan  devletine  dönüşecek!  Böylece  Amerika’nın  çıkarları  garanti altına alınmış, İsrail’in de güvenliği sağlanmış olacak! Muazzam bir başarı(!) değil mi? O nedenle  “akil insanlar” ın  isimlerini de bir kenara not etmelisiniz! Etmelisiniz ki, günü  geldiğinde kendilerine  hak ettikleri güçlü  tebriki(!) gönderebilmelisiniz!

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9171