İKİ YÜZLÜLER

İKİ YÜZLÜLER

Merhaba sevgili dostlarım adaletsizlik bir kere ülkeyi  sarmasın sararsa bunun altından kalkmak pek mümkün değil.  Yanı başımızda Arhavi ilçemizde bile adalet kişiye göre işlem görüyor, H.E.S projesine karşı çıkıp insanların tepkisine rağmen sayın Arhavi belediye Başkanının M.N.G. şirketine sahip çıkması ile  mahkeme kararı ile  hes projesine onay çıkıyor. Evet M.N.G nin  patronu Arhavili, mevcut belediyenin seçilmesi için bayağı katkısı oldu  ilçe belediyesine ilk güden itibaren sahip çıktı insanlar her ne kadar yaptığı işe karşı çıksa bile belediye başkanı sayın Coşkun Hekim oğlu kendisine katkısı olan şirkete kucak açtı tüm tepkilere rağmen sahip çıktı. Buraya kadar gelişen olaylardan ötürü sayın Başkanı anlarım minnet borcunuz vardı söylemleriniz ve duruşunuz ile mahkemenin katkısı ile H.E.S projesine onay çıktı. Tamam şimdi soruyorum size Hopalı bir iş adamı Arhavi de tamamen yasal bir iş yapmak istediğinde neden insanları meydana döktün, niçin Hopalılar eğitimimizin önünü kesmek istiyor diye gençleri çadıra mahkum ettin, defalarca yazdım hiçbir Hopalı eğitim düşmanı değil alınan yeri buyurun alın dedik bu konuşmamızdan bu güne kaç yıl geçti sayın başkan devletin almış olduğu karara   koşulsuz uyan bir şirkete zorluk çıkarırken halkın istemediği H.E.S projesine nasıl onay verdin, neden M.N.G nin yapmak istediği doğa katliamına karşı durmadın.

             Sevgili Arhavili dostlarım çok kötü ve iktidarı gibi kin ve nefret duygusu içinde olan bir yerel yönetime sahipsiniz sizin o yöneticiler sözlerinin arkasında durmadığı gibi sizleri aldatmakta  yıllar önce söz konusu olan Kavak köyündeki  o alan için alıcı şirket yüz bin dolar bağışla geri alın teklifi getirdi bu güne kadar almaya gelmeyen yerel yönetiminiz kendilerinin ayıplarını mahkemeye aklatmak istiyorlar, evet söz konusu yer şu an mahkeme aşamasında neden olanlarda içinizde olan adaletsiziler soruyorum onlara amacınız ne? Neden bu kin ve nefret  ben sahsen sıkıntı içindeyim çünkü bende en az sizler kadar Arhaviliyim ama sizler gibi düşünecek kadar kindar değilim. Yeter artık sermaye düşmanlığından vaz geçin yok geçmem diyorsanız  adil olun,  neden belediye başkanınız H.E.S projesine sahiplenip , Hopalı bir iş adamının almış olduğu iş yeri için adaletsizlik yapıyor.

             Sevgili Arhavi kaymakamım sizinle Hopa kaymakamlığına vekalet ettiğiniz günlerde tanıştım, şahsen bir sorun için makamınıza geldim duruşunuz ve konuya bakış açınızdan dolayı sizleri kutladım  çünkü devletime böyle bir kaymakam yakışır düşündüm aynı düşünceler taşıdığım için sizlerden  arz ediyorum iki akraba şehir içinde bir adaletsizlik yaşanılıyor bunu yaşatanlar sözlerinde durmayan Arhavi’deki  öncelik yerel yönetim sonrası kin ve nefret içinde olan ilçenizdeki birkaç kişi siz bunu isterseniz önler bu adaletsizliğe son verebilirsiniz işi aslını bilemez olabilirsiniz ama asla öğrenmek istemez olamazsınız sizin taktir ettiğiniz günde çağırın konuşalım haksız olanı bulalım ve bu işi kapatalım ben varım sizin dışınızı da bu olayın bu aşamasına gelmesine neden olan kişilerinde yüreği varsa davetinizi bekleyeceğiz saygılarımla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4869