• Ana Sayfa
  • »
  • İLÇE SEÇİMLERİ BAŞLAYACAK?

İLÇE SEÇİMLERİ BAŞLAYACAK?

İLÇE SEÇİMLERİ BAŞLAYACAK?
Merhaba değerli okuyucularım seçimler bitti  şimdi sıra geldi partilerin kongresine sanıyorum bu yıl içinde CHP sinde ilçe kongreleri tamamlanacak şayet CHP iktidar ortağı olursa parti başkanlıklarına ve yönetime aday bulmakta sıkıntı duyulmayacak  aksi bir şey olursa yönetim bile zor oluşacak bu güne kadar olduğu gibi. Evet bu bir parti içi görevdir yeni yönetimde bu göreve talip olan kişi veya kişiler önceliği partisinin geleceği olmalı, gençlik ve kadın kollarına önem vermeli her kesi kucaklayıp partiye kayıdını yaptırmalı. Hopa diğer ilçelere benzemeyecek kadar farklılıklarla dolu burada her seçim öncesi aday olacak olan kişinin becerisi değil acaba kimin adamı olur düşüncesi hasıl olur tüm üyelerin beyninde hiç kimse kaybedilen seçimlerden ders çıkararak hata yapmayalım demez ben haklı idim der hangi konuda haklısın diye sorsan onu da bilmez. Evet bir belediye seçimi kaybettik üstelik Türkiye’nin en çalışkan en başarılı belediyesini Hopa’nın dışında yaşayan insanlar hala şok içinde nasıl kaybedildi bu belediye diye ben suçlu ve sorumlusunu aramıyorum ama neden kaybedildi tespiti niçin yapılmıyor diye soruyorum çünkü bunu bilmem lazım ki aynı hata ile başka seçimleri kaybetmeyelim.

                 Evet değerli okuyucularım solcu olmak kolay değil çok zor öncelikle hiçbir çıkarın olmayacak, menfaat beklemeyeceksin tüm insanları kucaklayacak din, dil, ırk ayrımı yapmadan barışık yaşamasını bileceksin, özgürlük ve kardeşlikten söz ederek solculuk olmaz isteklerin güzel ama bunu her kes için istersen güzel yoksa senin gibi düşünenlere istemişsin neye yarar. İlçemiz birleşik milletleri gibi her görüşten her ırktan her yurttan her dinden insan barındıran bir bölge olumsuzluklara karşı demokrat tepkisini koyan ama demokrat bitiremeyen bir yer. Konuşunca harika iş icraata gelince bizden olan ve olmayan ayrışmalar olmaz beyler güzel şeylerin hepsine birden her kes ortaktır ve laiktir barış, dostluk, kardeşlik türküleri her kesi içine alan bir toplumda yüksek sesle söylenir  ve çalınırsa değer kazanır.

                   Değerli dostlarım kendimi bildim bileli solcuyum ama hiç solcu düşüncesi ile yaşamadım yalnız solcuyum dedim. Beş yıldızlı otel de oturup içmekle solculuk olmaz, Batum da minik etekli kızların başında olduğu yeşil çuhaların üstünde kumar oynamakla da solculuk olmaz  solcu olacaksan solcu gibi yaşayacak solcu gibi savunacak, düşündüğün gibi olacaksın. Türkiye çok farklı bir yer her görüşten insan var bu normal ama birden çok görüşü olan solcular var bunu anlamıyorum seçim zamanı insan bir birine yaramadıktan sonra solcu olmuşsun neye yarar bana hep sorarlar sen nasıl solcusun diye benim cevabım hep aynı olmuştur halkım ne kadar solcu olmamı istiyorsa ben o kadar solcuyum demişimdir evet parti içi seçimler başlayacak bakalım bu seçimde hangi model  solcular karşımıza çıkacak.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4678