İLKE?

İLKE?
Merhaba sevgili dostlarım seçimler biteli bir ayı geçti  meclis başkanı seçildi hükümet kurma işlemi verilmiyor keyfi yönetim devam ediyor. Bundan önce ki hiçbir cumhur başkanı bu kadar işi uzatmamış seçimlerde birinci çıkan partiye görev vermişti o kuramaz ise görev ikinci partiye verilirdi şimdi bırak ikinci partiye birinciye bile görev verilmiyor millet olarak alışık olduğumuz bir bekleme değil. evet sonunda verecek ama hükümetin kurulmasını istemeyen bir cumhur başkanı ile karşı karşıyayız görevi Davutoğlu’na verecek kırk beş gün bekleyecek şayet koalisyonu oluşturamaz ise ikinci büyük parti  olan CHP ye görevlendirmeyecek üç ay  içinde erken seçim kararı  alacak ve meydanlara inecek. Peki erken bir seçim olacak da ne değişecek millet oy verdiği yeri değişecek mi yoksa ısrar  edip aynen verecek mi uzmanlar seçim sonucu değişmez diyorlar tek başına iktidar çıkmaz  söyleniyor bunu sayın Cumhur Başkanı bilmiyor mu biliyor ama belki tutar diye düşünüyor.

           Sevgili dostlarım 7 Haziran  seçimlerinde sandıktan çıkan sonuçları iyi analiz edemeyen bir MHP ile mecliste karşı karşıyayız eğer dün yapılanlar baz alınırsa koalisyon asla kurulmaz HDP nin mazisi parlak değil diye düşünülürse AKP nin daha vahim  T.C isminin kaldırılması, milliyetçiliğin ayaklar altına alınması, bin yıllık ata toprakların terk edilmesi, terör örgütleri ile yapılan pazarlıklar, örf ve adetlerin kaldırılması , milli bayramların yasaklanması, yolsuzluklar, hukuksuzluklar , V:S V:S tüm bunlar göze alınırsa onlara koalisyon kurmak mümkün mü ?. M.H.P tutturmuş ilkelerden söz ediyor evet her kesin bir ilkesi var seçim sandığında görünen sonucu sağlayan seçmenlerin ilkesi yok mu? Neden onu iyi okumuyorsun bir CHP li olarak sizlerle ortak hükümet kurmak beni pek mutlu etmez, veya AKP si ile kurmak ama söz konusu melet ve ülke olunca dargınlık ve kırgınlıklar ertelenir ne zamana kadar halk ne zaman isteyene kadar sandıktan güçlü bir muhalefet partisi iktidar olur o zaman geçmiş günlerin hesabını sor ama bu gün hesap sorma tablosu ortada yok halk böyle bir tablo ortaya koymadı sizler halk için mi siyaset yapıyorsunuz ?, yoksa ilkelerinizin takıp edip ülkeyi ikinci plana mı atıyorsunuz?.

             Bakın beyler pirince giderken eldeki bulgurdan olma diye bir deyim var bu deyim hayata geçsin diye uğraşmayın özellikle MHP  yaptığınız iş ile söylediğiniz söz bir birine tamamen ters siz meclis başkanlığında AKP ‘nin adayının seçilmesine taraf ol şimdide koalisyon için şart koş yok öyle bir şey keyfi ve düşüncesiz davranışınız AKP sine moral verdi yüzde kırk oyla meclis başkanını seçti kimin sayesinde MHP nin şimdide ortak ol hükümete bunda bir sakınca yok zaten yabancı da değilsiniz bir elmanın yarısı sayılırsınız iyi bir ikili oluşturursunuz sanıyorum. Siz hükümet ortağı olunca ilkelerinizi ortaya koyar millet bunlardan alır eve götürür tenceresinde kaynatır bakalım o zaman bir yemek çıkacak mı?. bakın beyler ilkelerin en önemlisi vatandaşa saygıdır sen altı milyon oy almış bir partiyi tanıma onları hiç say ondan sonra demokrasi ve ilkelerden  söz et  sizde değil ilke hiçbir şey yok  ben bunu özellikle Devlet Bahçeli’ye söylüyorum yoksa MHP’ye oy veren seçmenlerin ne suçu var, onları  bu ilkelerden uzak tutuyorum. İlke ve ilkeli olmak vatandaşa kulak vermekle olur sen seçmenleri hiçe sayarak değil ilke sahibi toplumda söz sahibi bile olamazsın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4953