İNADINIZDAN VAZGEÇİN?

İNADINIZDAN VAZGEÇİN?
Merhaba sevgili dostlarım bayramdan beri süren iç karışıklık ülkemize çok şeyler kaybettiriyor bu güne kadar 35 kişi ölmüş, yüzlerce kişide yaralamıştır belli vilayetlerde sıkı yönetim ilan edilmesine rağmen çara bulunamamış, terör can ve mal kaybına  devam etmektedir.önceleri de yazdım son on iki yılda dış politika ve terör olayında iktidar sınıfa kalmış bu gün gelişen olaylar karşısında da ne yapacağını bilmez durumda olup inadına sarf ettikleri açılım sözcüğünün arkasında olduklarını ifade etmekteler. Her kes yanlış yapabilir ben bunu anlarım ama yanlışı alışkanlık haline getirenleri anlayamıyorum, olmadı beyler ve olmayacakta sizin açılım dediğiniz süreciniz tutmadı tutmayacak yeter artık gerçeklere dönün ve radikal kararlar alın siz muz devletini değil dünyanın gözü olan Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetiyorsunuz.  Bizim zaten dost devletimiz yoktu şimdi sizin sayenizde içimizde de dost arar olduk bir insan ne olursa olsun yaşadığı ülkenin malına zarar verir mi vermez tabi diyeceksiniz ama veriyorlar hem de acımasızca tüm bunlara neden olan bu iktidar olmasına rağmen defalarca insanları sağ duyulu olmaya davet ettim, bu zor günlerde iktidarı, muhalefeti, basını her kesi birlik ve beraberliğe çağırdım ama ne yazık ki sayın cumhur başkanımız ve başbakanımız aynı havayı çalmaya devam ediyor Esat gitmeden sorunlar bitmez diyor.

          Bakın beyler dünyanın hiçbir devleti Suriye ile çıkacak bir sıcak savaşa  bakmıyor nedeni de üçüncü dünya savaşı çıkar düşüncesi taşıyor ama bizimkiler Esat gitsin demekten başka bir çare üretemiyor beni Esat hiç bağlamıyor onun ülkesine çektirdikleri zülümleri biliyor ve kınıyorum ama. O onun iç sorunu ve kendi gaddarlığı diyerek geçiştiriyorum . bizim iktidar takmış  Mezhepler  Esat suni biri olsa sorun olmayacaktı ama değil ne yapalım şimdi suni olmayan her kese karşı savaş mı ilan edelim. Yapmayın beyler ırkından, dininden, mezhepten dolayı kimseyi karşınıza veya yanınıza almayın hiç kimse seçerek bir mezhep sahibi olmamıştır, seçilmemiş bir işten dolayı kimseyi sorumlu tutamazsınız, bu dünyanın tek bir sahibi var oda yüce MEVLAM düşünceleriniz onu bile rahatsız ediyor, onun yarattığı kulları sizler dizayin etmeye, ırkından, renginden, dininden ve mezhebinden ötürü yargılamaya kalkıyorsunuz bu yaptığınız bir insanlık ayıbı olduğu gibi İslam dinine de  aykırıdır ağızlarından dini, imanı, türbanı düşürmeyenler nasıl böyle bir günah işlemeye cesaret ediyorlar bilmiyorum

           Sevgili okuyucularım çok zor bir süreçten geçiyoruz birlik ve beraberlik sözüne her zamandan çok ihtiyacımız var iktidar yanlış yaptı diye onun yanlışlarından doğruyu çıkarmak diye bir saplantı içinde olamayız doğru ne ise milletçe yapmalıyız evet bu iktidar her şeyi eline yüzüne bulaştırdı yanlışları görmesi gerekirken görmüyor ama bir yinede sağ duyulu olmalı barış için ne gerekiyorsa yapmalıyız.. ilk yapmamız  şey Mezhep ve din ayrımı yapmadan her kese insan gözü ile bakmalı, kin ve nefretten uzak durmalı bu karanlık günlerden çıkıp önümüzdeki seçimlerde tamamen bu iktidardan kurtulmak için oy kullanmalıyız. Evet hata yapmak insanlar içindir her hata tedavi edilebilinir ama hastalığını kabul etmeyen hiçbir hasta tedavi olamaz bu iktidar hasta halen inadından vazgeçmiyor açılıma devam Esat gitmeli gibi büyük laflar konuşarak ülkemizin daha çok sorun yaşamasına çanak tutuyor tüm bunlara rağmen onların yapmış olduğu beceriksizliği ertelemeli, ülkenin aydınlık geleceği, barış ve huzur için onurlu adımlar atmalıyız. Ey iktidar bu devler yalnız siz ve size oy verenlerden oluşmuyor bakın bu zor zamanları ben görmüş hatalarınızı ertelemiş biri olarak adam gibi kararlar alır, ülkenin bekası için adımlar atarsanız bilin ki yalnız değilsiniz millet olarak yanınızdayız yeter ki yanlışlarınızdan dönün kendiniz için değil ülkeniz için çalışın . Esat denen kişiyi nefret edin ama artık konuşmayın gündemde tutmayın, dünyada yalnızlıkları oynamayın. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4923