İNANCA SAYGI‏

Sevgili okuyucularım basın hür ve özgür olmalı kalemler halkı aydınlatmak için yazmalı ama maalesef ...

             Sevgili okuyucularım basın hür ve özgür olmalı kalemler halkı aydınlatmak için yazmalı ama maalesef iktidarın  kalemleri çok bunlardan  sızdırılan bilgilere göre yeni bir demokratikleşme paketi hazırlanıyormuş. Ülke çapındaki direnişi Yahudi diyasporası’na bağlayan ama hemen arkasından ben öyle demedim diyen BeşirAtalay ‘a göre bu paket kimsenin hayal bile edemeyeceği kadar demokratikmiş. Evet bu millet bunların ileri demokrasisini iyi biliyor. Madem çok iddialısınız açıklayın halka paketinizi bilelim, görüşelim, tartışalım, övelim veya ret edelim, yani düşüncemizi söyleyelim ne hazırladığınızı milletten neden saklama ihtiyacı duyuyorsunuz? Dedikleri şeye bak cem evlerine kamuya yararlı demek statüsü vereceklermiş ki elektrik ve su parası ödemesinlermiş. Bunun yanında cem evlerine ibadet yasak. Gitsinler camide yapsınlar diyorlar işte bunların demokrasi anlayışı.sayın Başbakan bir tarafta tüm inanışlara  saygılıyız diyor, diğer tarafta Alevileri camiye gitsinler diye yol gösteriyorlar Alevilerin inanışı inanış değimli hani saygılıydınız tüm inançlara.

                Değerli dostlarım bunlar her şeyi para ile çözeceklerini sanıyorlar Alevilere su ve elektrik parası almayacağız diye onları satın alacaklarını sanıyorlar, inanış para ile pul satın alınır mı o zaman birileri de çıkar siz kaça satıyorsunuz diye sormaz mı. Ama bunların ölçüsü tamamıyla  para ile, maddiyat ile…  kalkıp nutuk atıyorlar, “yol yaptık, ev yaptık, ekmek dağıttık… nankörler  bizi neden sevmiyorsunuz eleştiriyorsunuz karşı çıkıyorsunuz…”  Ülkeyi yönettikleri için  yapmaları gereken en sıradan ve normal şeyler için bile halka fatura çıkartan bir iktidar. Tabi ki inançları da  pazarlık konusu yapacaktır: bedeli ne?

                         Taksim direnişi özgürlüklerin asla pazarlık konusu  yapılamayacağının, satın  alınamayacağının temel öğretisidir, bu iktidar için… Sen  istediğin kadar “ gözün doysun istediğin her mal  var daha ne istiyorsun” de… İnsanın vicdanı satın alınamaz… Özgürlüklerin hiç biri satın alınamaz… demokratik hak ve özgürlükler pazarlık konusu yapılamaz… Vicdan en değerli hazinemizdir bizim insan olarak… Vicdansızlıklar ise asla affedemeyeceklerimiz… 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9241