İNATLAŞMA‏

Sevgili okuyucularım günlerdir Taksim olayları yurt çapında devam ediyor, sayın Başbakanımızın inadı devam ettikçe
  •    Sevgili okuyucularım günlerdir Taksim olayları yurt çapında devam ediyor, sayın Başbakanımızın inadı devam ettikçe  iş çığrından çıkacak gibi ya arkadaş milletle inatlaşan dünyada bir Başbakan örneği var mı bu inadını P.K.K ya karşı göstersen de üç beş çabulcuya kucak açıp dağlardan izninle sınıra dışı yapmadan etkisiz hale getirse idin ya, Amerika Surıye politikasında sizi yalnız bıraktı inat edip Amerikadan vazgeçsen ya, İsrail dokuz yurttaşımızı öldürdü ona inadına ne yaptın. Halk ile sayısal hesap yapılmaz benim halkım diye de asla konuşulmaz sayın Başbakanım senin halkın Rize de ortaya çıktı sayenizde güzel mi oldu halkı kutuplaştırmayın, ayrıştırmayın, bu ülkenin tüm insanlarını etnik kimliklerine, siyasi görüşlerine aldırmadan, kin ve nefret duymadan kucaklayın size yüzde elli bu millet oy verdi, diğer yüzde elliye saygısızlık yapın demedi.

                    Değerli dostlarım inat üzerine bir fıkra yazayım da kafanızı azda olsa dağıtın. İki arkadaş iddiaya girmiş ben senden daha inadım diye ve dinleyiciler ispatlayın inadınızı demiş ve biri anlatmaya başlamış. Ben bir gün eve geç gittim kapıyı çaldım hanım geç açtı kapıyı o an sinirlendim o kış kıyamette eve girmedim ve kapının dışında yattım demiş, diğer inatçıda bu işmi demiş ben on yıl önce evlendim gerdek gecesi hanım bu akşam ayrı ayrı yatalım dedi ben çok sinirlendim ve ertesi günü apar topar Almanyaya geri döndüm on yıl sonra eve döndüm hanım hoş geldin falan dedi iki çocuk evde dolaşıyor  demiş yanındaki peki o çocuklar kiminden demiş inat ettim  onu da bu güne kadar sormadım diye yanıtlamış. İşte inat böyle bir şey Allah kimsenin başına vermesin.

                  Evet sayın Başbakanım yine halk ile inatlaşıyor Taksim gezi parkına düşündüklerimi yapacağım diyerek milleti tahrik ediyorsunuz tüm dünya sizi kınayarak izliyor sizde inadına devam ediyorsunuz lütfen vazgeçin insanların sabrı ile oynamayın bir sürü olumsuzluklarınıza millet sabır gösterdi o milleti daha fazla yormayın inat murat değildir  bunu bilin yardımcınız bile sizin gibi düşünmüyor İstanbul büyük şehir belediye başkanınız bile o benim değil Başbakanın fikri ve arzusu deyip topu size atıyorsa bu topu tutmalısınız kol olmamalı inanın tek başınıza kalacak aldığınız oyun onda birini bile alamayacak duruma geleceksiniz bende söylemesi.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9160