İNİN DAĞDAN

İNİN DAĞDAN
Merhaba sevgili  okuyucularım geçenlerde Kobani bahanesi ile ülkenin bir çok yerlerinde olaylar oldu otuzun üstünde vatandaşlarımız hayatını kaybetti tabi bu tür olayları kimse olsun istemez  ama birileri çıkıp sokağı kurtuluş gösterince olaylarda kaçınılmaz oluyor. Pkk terör örgütünün isteği ne idi Türk ordusu Kobani’ye yardım etsin orda yaşayan Kürt akrabalarımız ölmesin, iyi güzel keşke savaş çıkmasa sizlerde dağdan inseniz de  Türkiye Cumhuriyetinde birlikte yaşasak iyi olmaz mı olur tabi ama yapmıyorsunuz Türk ordusu ile silahlı çatışmaya giriyor, pusu kuruyor, mayın döşüyorsunuz, şehirlere inip günahsız insanları öldürüyorsunuz biz şimdi ne yapalım siz dururken yurt dışında akrabalarınız zorda diye savaşa mı gidelim. Tamam gidelim bende geleceğim ama sende geleceksin senin gelmen için önce Kandil’i sonra silahlı çetelerini dağdan indirecek , Kürt gençlerini dağa değil  askere göndereceksin , sözde lideriniz falan olmayacak tek lider Türkiye Cumhuriyetinin yetkili kişi ve kurumları olacak kurtuluş savaşlarında nasıl hep beraber savaştık öldük, öldürdük, gazi olduksa yine aynısını yaparız ama sizin şu an ki halinizle olmaz şartları kabul edecek Kobani denen yerde akrabaların yardım bekliyorsa ilk adımı sen atacaksın senden çok bir şey istediğim yok geleceksin ülkene ben nasıl yasalara bağlı yaşıyorsam sende aynen yaşayacaksın

              Evet beyler Türkiye Cumhuriyetinden yardım bekliyorsanız bu cumhuriyetin kurallarına göre yaşayacaksın dağda ayılarla değil ülkende insanlarla dolaşacaksın yoksa başının çaresine bakacaksın. Kandil denen yuvadan çıkıp Türkiye Cumhuriyetine kafa tutuyor güvenlik güçlerimize haince pusu kuruyorsun  şartlarımı kabul etmiyorsan Kandilden görünmeden ülkeme nasıl geliyorsan oradan da .Kobani’ye git ve savaş akrabalarına yardımcı ol biz bir devletiz ne yapalım yani terör örgütü ile aynı cephede birlikte mi savaşalım bunu olması sizce bile mümkün değilken  neden sokaklara inip terör estirdiniz otuz küsür yurttaşımızın ölümüne neden oldunuz zorlamı Türk ordusunu savaşa sokacaksın bu orduya kafa tutacak kadar güçlü olduğunuzu söylüyorsunuz o zaman  gidin ve savaşın. Biz teröristlerle muzakere değil mücadele ederiz bu tarih boyu böyle oldu yinede öyle olacak.

                Sevgili dostlarım zor bir sürecin içinde yüz dört bir yanımız ve içimiz düşmanlarla dolu bir anlık hissi hareket bizi içinde çıkılması imkansız hale getirir onun için tek yürek tek ses olmamız lazım iktidarın yanlış dış politikalarından gelindi bu hale diye iktidarı yalnız bırakmamalıyız söz konusu vatan olunca siyaseti erteleyip kurtuluş çaresi aramalıyız işte onun için sayın Başbakanıma sesleniyorum bırak artık muhalefeti eleştirmeyi , deme onların aklına ihtiyacımız yok inanın akıla her kesten çok ihtiyacınız varmış ki Akil adamları devreye soktunuz şunu hiçbir zaman unutmayın akıl akıldan üstündür. Sizden birlik ve beraberlik çağrısı bekliyorum bu süreci hayırlısı ile bir atlatalım ondan sonra isterseniz muhalefet ile yine  istediğiniz hale gelin. Lütfen  2015 seçimleri için değil bu ülkenin yarınları için uğraşın kin ve nefreti bırakın yada erteleyin ilk yapmanız gereken iş adil ve adaletli olmanızdır. .
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5213