İNSAN?

İNSAN?
Sevgili dostlarım ağlıyoruz gülmesini unuttuğumuz son yıllarda sürekli ağlar olduk Suruç da, soma da  Adıyaman da karsta hopa da  ne odlu bize millet olarak ölümle barışık yaşar olduk. Barış için Suruça gidenler ölümle ödüllendirildiler suçları ne idi o insanların. ölüm insan için kaçınılmaz bir son ama böyle bir ölüm insanlığın utanacağı  bir şey bu ne bir ilk ne de son olacak çünkü insanlar insanlığı aramıyor petrolü gazı enerjiyi  parayı arıyor. Birileri güç bende olsun düşüncesi ile insan olduğunu unutuyor  yapılması gereken ilk iş herkes bir birine insan  olduğunu hatırlatmak olmalı. Evet ağlıyor yurdum bütün tersanelerine girdiler limanlarına el koydular dereleri boğuldu madenlere el konuldu ormanlar yok edildi ağaçlar ağlatıldı güzel türküler yasaklandı denizlerin bereketi azaltıldı.

                      Evet güzel  yurdum ağla sen ki güzeller güzelisin aşksın sevdasın hayatsın mavinin en güzeli sensin sen kırlangıçların  masum serçelerin yurdusun. Bahar en çok sana yakışır kış seninle güzel sana en çok zarar veren üstünde barındırdığın insan sen onlara bile  tahammül ediyor yaşamları için tüm nimetleri sunuyorsun oysa onlar senin için hiçbir şey yapmıyor zarar vermekten başka. Tarih boyu böyle yaşadık üzerinde utanmadan sıkılmadan. Siyasetçiler üredi üzerinde zamanla onlarda sizleri doğayı güzellikleri yok etmeye  başladılar yıktılar, kırdılar, doldurdular, kestiler doğayı katlettiler tüm güzellikleri ama yine de  kıyıma doymadılar. Şimdi de  birbirlerine  kıyıyorlar vuruyorlar canlı bomba kullanıyorlar  kin ve nefret kusuyorlar ne olacak bu dünya ne kadar sürecek zamansız ve vadesiz ölümler dur diyecek kimse yok mu bu dünyada bu vahşete ölüme son verecek.

                            Evet orta doğu kan gölü düşman kim dost kim. Kim kimi öldürüyor  neden öldürdüğünü bilmiyor genç çocuklar cennet ile kandırılıyor, canlı bomba yapılıyor nerde İslam aleminin gerçek din adamları neden demiyor yok böyle bir cennet insan öldürmek bir caniliktir katilliktir gideceği yer cennet değil direk cehennemdir neden demiyor. Cennete giden yolun ne olduğunu niçin anlatmıyor. Toplu insan kıyımının mükafatı cennettir diyen kafirler kim? Allah’ın  verdiği canı Allah alır demesini bilmeyen bir kişi İslam dan ve Müslümanlıktan nasıl söz eder. Şunu açık ve net yazıyorum dünya coğrafyasında insanlarla birlikte yaşayan milyonlarca  canlı var. Bunların içinde eğitilmesi ve evcilleştirilmesi gerektiren tek canlı insandır. Çünkü dünya coğrafyasına ve birbirine zarar veren canlı bunlardır. IŞIK denen yaratıkların destekçileri de insandır o eğer onlara insan deniyorsa.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4899