İNSANLIK GÖREVİ?

İNSANLIK GÖREVİ?
Merhaba sevgili okuyucularım ben yaştakiler hatırlar yanı 1965 doğumlu ve aşağıları bilir  1980 darbesi olmuştu yapan general kendini cumhur başkanı seçtirmişti bununla da yetinmeyip  darbe sonrası ilk seçimde taraf olmuş dönemin emekli generaline Turgut Sunalp paşanın kurduğu partiye destek veriyordu ve son akşamın konuşmasında bunu alenen ifade ederek ertesi günü millet sandığa gittiğinde tam tersini yapak merhum Turgut Özal’ın partisi ANAP  tek başına iktidara taşıdığını görüyor ve yalnız Turgut ismini tutturabildiğini istediği Turgut’u iktidar yapamadığının üzüntüsü ile Cumhur Başkanlığına devam ediyor. Evet bu millet az konuşur, çıkarını düşünür, sevdi mi tam sever, inadından ve alışkanlığından kolay kolay vaz geçmez  ama verecekleri karara siyaset dışı birsi tarafından yönlendirmeye de hiç tahammül etmez. Günümüzde sayın cumhur Başkanı siyasi parti lideri imiş alanlara çıkıyor açılış adı altında AKP nin ismini söylemese bile onun için oy istiyor, diğer siyasi partilerin liderlerini eleştiriyor  tüm bunlarla bana Kenan Evren paşayı hatırlatıyor. Şunu açık ve net  yazıyorum cumhuriyet tarihinin en önemli ve adaletsiz bir yarışla sandık başına gideceğiz evet karar milletin ama ben ülkemin bir numaralı koltuğu olan Cumhur Başkanlığı koltuğu tartışılsın istemiyorum, seçim sonuçlarına göre bu makamın değerlendirilecek olması beni mutlu etmez onun için yasayı yapanlar Cumhur Başkanının tarafsız olması  gerekir demişler. Şu an yasaya uyulup uyulmamasının taktiri sizlerin.

          Sevgili dostlarım bu seçim ideolojik bir seçim değil demokrasinin oylanacağı 7 Hazıran günü her kez demokrasiden yana tavır koymalı iktidara en yakın olan muhalefet partisine oyunu vermeli. Parlamenter sisteminden rahatsızlık duyan ve bu sistemi kaldırıp başkanlık sistemini getireceğiz diyen AKP sine oy vermek yarınları risk etmek değil de nedir? Eğer bunlara oy verirseniz  risk sizin hayatınızın bir parçası olur dünyanın en güzel sistemi parlamenter sistem olup bundan vaz geçmek bir devrin sonu olacağını ve tek adamlık sistemine geçileceğini bilmelisiniz.  7 Hzıran da yapılacak olan seçim tarihi değerindedir buna bu değeri verende mevcut sistemin oylanacağı olmasıdır. Başkanlık sistemi bizim ülke için olmaz çünkü bizim halk biat etmez evet belki günümüzde biat edenlerde var ama onlar şahsı çıkarları için öyle gözükenlerdir yoksa geçmişimizde böyle bir kültür var bağlılık yok.

            Değerli okuyucularım seçim gününe bir hafta gibi kısa bir süre kaldı bu süre düşünmeniz için yeter ama inadınızdan vaz geçmek için yetmez evet üç dönem oy verdiğiniz kişilerden vaz geçmeniz kolay değil ama söz konusu bir ülke Türkiye ismini değiştireceklerini ana yasadan kaldıracaklarını söyleyen bir siyasi iradeye karşı inatlaşmak ülke ile inatlaşmaya döner ki bu da hiç birimize fayda getirmez. Siz siz olun vicdanınızın sesini dinleyin duygularınızla değil mantığınızla sağlıklı karar verin. Seçimden sonra pişmanlık duymak istemiyorsanız böyle yapmalısınız çünkü ülkemizin yedeği yok ama bu iktidarı alternatifi çok. Ben sizlere bu iktidarın yapmış olduğu olumsuzluklarından söz etmeyeceğim çünkü onları sizlerde biliyorsunuz sizden bir defalık sayın   Kemal Kılıçdaroğlu için oy isteyeceğim  açıkladığı ekonomik programı  biliyorsunuz bunu yapması için ona bir fırsat tanınmalı bunu da  sizler yapmalısınız  bir dört yıl diye yalvarıyor bu sese kulak vermek insanlık görevi olmalı bu insanlığı da sandık başında göstermeli diye düşünüyor hepinize saygılar sunuyorum. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4938