IRKA GÖRE YASA‏

Merhaba sevgili Artvin post okuyucuları milletten devlet sırı gibi sakladıkları sözde demokratikleşme paketi ....

  Merhaba sevgili Artvin post okuyucuları milletten devlet sırı gibi sakladıkları sözde demokratikleşme paketi nihayet açıldı her kes çok merak ediyordu gerçekten içinde demokrasi var mı, diye bekliyordu ama şuna  inanın ben şaşırdım kaldım paketten millet için hiçbir şey çıkmadı. Dünyada bir devlet gösterin ismini ağzına almadan yönetilen, sayın Başbakan Türküm doğruyum marşını Kürtlere şirin gözükme için kaldırdı şimdi   soruyorum Türk kelimesinden rahatsız olup Türkiye cumhuriyeti devletine Başbakanlık yapılır mı, siz insanları etnik kimliğine göre ayırın, mezheplerine göre değerlendirin iş Türk kelimesine gelince birilerini memnun etmek için diğerlerini kırın, üzün hiç umurunuz da olmasın bumu sizin ileri demokrasi düşünceniz. Alevi yurttaş olanlar bir üniversiteye hacı Bektaşi ismini verin mi dedi onların başka bir ihtiyacı yok mu . özel okullarda ana dilden eğitim serbest diyorsunuz devlet olarak adamlar her şeyi verdiniz bari devlet okullarında da ana dil eğitimi verseniz seçim yanaştığı için mi ertelediniz.türban kamu da serbestlik kazandı peki neden adliyelerde yasak orda çalışan savcı ve hakimlerimiz inançlarına göre giyinmenin önünü neden kesiyorsunuz bumu sizin adaletiniz.

           Değerli dostlarım adamlar mart ayındaki seçimleri düşünerek paket hazırlamışlar millet için değil kendi gelecekleri için yazıp çizmişler ve bize sunmuşlar içinde özgürlük denen bir şey yok ülkenin etnik kimliğine göre hazırlanan bu paket ülkenin tamamını kapsamadığı için ben adil görmüyorum. Bu memleket  üniter bir yapıya sahiptir yapılan yasa asla bu yapıya uymuyor çünkü insanları  kucaklayacak, yetmiş beş milyon insanı birleştirecek bir yasa değil daha önce yaptıkları insan ayrımını adeta yasallaştırmışlar. Bakın beyler bir ülkede bir yasa çıkarıldı mı tamamını kapsayacak ama siz kimliğe dayalı değil ırklara dayalı paketi açıkladınız islamiyet adına türbanı kamuda yasal hale getirdiniz ama İslam dininin men ettiği insanları bir birinden ırkından ötürü ayırmayın emrini hiçe saydınız, şimdi biz size nasıl güvenelim.

           Sevgili okuyucularım yalaka medya paketi övüyor çünkü pakette çıkan maddelerde birileri için ağzına bal sürmüşler gibi memnun olan yok ırklara karşı çıkarmalarına rağmen onlarda memnun değil. Sayın Başbakan kendide memnun olmamış olacak ki paketi açıklamadan paketin içindekilerini savunma zorunda kaldı. Bu milleti geldikleri günden bu güne bekletiyorlar şimdide diğer maddeler diğer pakette diyorlar Allah aşkın taksitle yasamı çıkar neden insanları uyutuyorsunuz siz asla adil ve adaletli, tüm insanları kucaklayan, kardeşlik ve barış için ana yasa falan çıkaramazsınız. Özgürlükler ve demokrasiyi içine sindiremeyen kişilerin yazmış olduğu yasa ancak kendilerini garanti altına almak olur ki buda öyle olmuş bundan sonrakide farklı olacağını sanmıyorum. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8868