İŞİNİZİ YAPIN‏

Sevgili okuyucularım bu iktidar Atatürk’ün sözlerini yerine getirmemek için ...

  Sevgili okuyucularım bu iktidar Atatürk’ün  sözlerini yerine getirmemek için  ülkeyi çıkılmaz  bir savaşa bile  sokmaktan çekinmeyecek kadar kin ve nefret  dolular. Komşularımız ile  sıfır  sorun dediler  bırakın   sıfırı falan selam alan  komşu bile bırakmadılar. Atatürk’ün  yurtta sulh cihanda sulh  sözlerine  inat tam tersini yapma peşindeler dünyanın yüz  yılın dahisi  olarak  kabul ettiği o kahraman insandan  ne istiyorsunuz o ve  onun gibiler  olmasa idi sizler olacak mıydınız? Atatürk’ün  ismi de  resmi de  bunları delirtiyor. Atatürk  laiklik dedi bunlar laiklik  kafirliktir diyor. Hukuk devletine hayır deyip imam devleti peşindeler vatan ve millet sözünden bile rahatsız oluyorlar  ki  ümmet ve mezhep diye insanları zorluyorlar. Çağdaş ve uygarlık düzenine karşı molla  ve bedevi düzeni arzuluyorlar. Atatürk özgürlük benim karakterimdir demişti bunlar ise Tayip Erdoğana dokunmak  ibadettir   söylüyorlar.

                     Şimdi sormak istiyorum bu millet    ve içindeki binlerce aydınlar nasıl oluyor da on paralık çıkar uğruna  kurtuluş savaşı verip  cumhuriyeti kuranları harcayıp  karanlığa doğru   gidilen yolda mum ışığı tutuyorlar. Neden içlerinden  birileri çıkıp hey bir dakka  yüzde elli ile iktidar  oldunuz  aç mısınız perişan mı bu  yolsuzluklar bu hırs  ve doyumsuzluk kime hayır  getirir. Siz rahatlıktan mı  şikayet ediyorsunuz  neden durduk yere  ülkeyi Suriye   batağına gömüyorsunuz   neden her işi bırakmış   Atatürk  ve askerlerle uğraşıyorsunuz? Kendi ordusunu çökertmek kendi ülkesini parçalamak insanları bir birine   düşman etmek  kime hangi akla hizmettir  diyemiyorlar amaçladığınız ülke yönetimi şekli ile dünya da adam olmuş kalkınmış, çağdaşlığı, medeniyeti yakalamış bir tek ülke var mıdır? Tüm bu olumsuzlukları bilmenize rağmen  neden çıkıp iktidarı uyarmıyor. Her gün  bir adım daha yanaştığımız karanlığa doğru gidilen yola dur demiyorsunuz.

                           Sevgili dostlarım komşu ülkelerdeki zülüm  bu  iktidar için yalnız bahane, bunlar istedikleri düzen için anayasa  değişikliğini yapamadılar. O yüzden ülkeyi savaşa sokup  biz savaştan çıktık tüm  baştan ana yasa  yazılacak deyip son hamleleri tamamlamak  niyetindeler. Millet olarak akıllı davranmalı ilk seçimde  bunlara dur demeliyiz. Biz bunu diyemez isek onlar bize dur diyecek ve   Cumhuriyet kökten yok olup gidecek. Adamlar dünü çok çabuk unutuyorlar. Amerikan ikiz kulelerini vuran   El kaideye  karşı şimdi kalkıp Amerikadan   Suriye de  savaşan El kaidecilere  yardım  çağrısında bulunuyorlar olacak iş mi? Her  iki tarafta  Allah   diyerek savaşıyorsa yapacak pek bir  iş yok söylenecek  tek söz var Allah  kolaylık versin  ve sizlere   akıl nasip eylesin hepsi o kadar.  Öleninde öldüreninde Allah diye bağırdığı insanlara karışmak  Allah ile aralarına girmek demektir bu da dinimizce  uygun değildir.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8740