İSLAMİ KURALLAR‏

Merhaba sevgili okuyucularım önümüz bayram insanların kaynaştığı...

Merhaba sevgili okuyucularım önümüz bayram insanların kaynaştığı, küskünlerin, barıştığı, yaşlıların ziyaret edildiği kutsal bayramlarımızın ikincisi kurban bayramı. Ben şimdiden tüm okuyucularımın ve halkımın bayramını kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim. Bu bayramı siyasiler fırsat bilip çıkarları uğruna yönlendirecekleri kesin, birileri madem kutsal günleri kendilerinmiş gibi gösteriyor ve siyasette rant sağladığını düşünüyor ilk olarak tüm insanları kucaklamayı öğrensinler bizden olan ve olmayan diye insanları ırkına göre sınıflandırmasınlar bu bayramları yaşamamızı sağlayan kurtuluş savaşı veren atalarımıza karşı saygılı olup yaptıkları işler  için minnet ve şükranlarını  ilan etsinler. Hiç kimse kusura bakmasın nankörlük suçu işleyenler İslamiyet imtihanını asla başarı ile sonuçlandıramazlar. Bu gün  ülkemizde yüzde doksan sekiz   Müslüman insanlar yaşıyorsa onlara bu günü yaşatan Atalarını unutturmak için milli bayramları yasaklamak gibi zihniyet içinde olanlar asla inançlar ile bağdaşmayan bir ruh halinde içinde olduklarını ifade etmek istiyorum.

            Sevgili dostlarım bu iktidar geldiği günden günümüze kadar ilahi değerleri sahsı çıkarları için kullanmış, kutsal varlıklarımızı siyasete alet etmiştir. Din Allah ile kul arasında olan ve cezası ile ödülü bu dünyada belli olmayan bir duygudur  kimse yaratan ile yaratılan kişinin arasına giremez, inançlarından ötürü siyasi düşünce ile cezalandırılamaz .ülkeyi yönetenler kutsal dinimizi güzelleştirmek istiyorlarsa her ülkede olduğu gibi bizde de Türkçe dualarla ibadet etmemizi sağlasınlar. Dünyada kendi dili ile ibadet etmeyen tek ülke biziz. Kutsal değerlerimize sahip çıkmak istiyorsanız camilerimizin alt katlarında olan iş yerlerini iptal edin. Sahsı çıkarlarınız için   kutsal varlıklarımız ile oynamayın. Dünyada hiçbir müslüman devletin camilerinin altında iş yeri yoktur neden bizde var camisinde ibadet eden birinin altında ayak kabı çakılması normal mi veya başka işler yapılması .

              Evet bu iktidar geçenlerde bir paket açtı içinde bu milletin tamamını kucaklayacak hiçbir maddeye tanık oldunuz mu? Türban işini bile ellerine bulaştırdılar polis, asker, savcı ve hakimlere yasak getirip diğerlerine serbest bıraktılar islamiyetin hangi maddesinde kadınları mesleğine göre ayırın diye yazıyor. Din gibi kutsal bir varlıkla oynanmaz, Amerika yı yeniden keşfetmek içinde uğraşılmaz bir işi yapıyorsanız tabiatına uygun yapın dinimizin men ettiği işleri yapıp dindar nesil yetiştireceği diye gülünç olmayın, hoş görüden uzak olan hiç kimse bana İslam dini gibi bir değerden söz etmesin. Eli kanlı teröristlere kucak açıp, tepkilerine sessiz kalıp ağacımız kesilmesin, özgürlüğümüz elimizden alınmasın diyenleri cezalandırmak hangi dini kurallarda kabul görür. İslamiyet dini hoş görü ister, insanları sevmek ister, nankör olmayın der, ülkeyi yönetiyorsanız adil ve adaletli olunmasını ister, kin ve nefreti asla kabul etmez, birileri gibi kininizin takipçisi olun demez her şeyden önemlisi ALLAH ile kul arasına girilmemesini ister.. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8869