İSLAMİYET

Evet bu sözler.....

Sevgili dostlarım ben bir din adamı değilim ama din adamına karışan biride değilim. Benim sıkıntım dinimizin kurallarına uymadan halkını din ile uyutan ve onların oyunu din ile korkutup alanlarda. Şimdi sizlerle bazı konuları paylaşıyorum  İslamiyet dininin en büyük temsilcisi peygamber  efendimiz şimdi onun söylemiş olduğu bir  kaç sözü yazacağım. Sizler onu sözleri ile ülkeyi yöneten ve ağızlarından dini, imanı düşürmeyenleri içinizden değerlendirin. Ülkesini yöneten kişi  adil ve adaletli olacak kul hakkı yemeyecek insanları ayrıştırmayacak bir adaletin  bin ibadetle eş değerde olduğunu bilecek ona göre ülkesini yönetecek.

                                 Evet bu sözler yalnız birkaç tanesi şimdi soruyorum içinde Allah korkusu olan herkese bizim ülkede adalet var mı varsa kimin için ne kadar adalete dinimiz gereği saygılı olmamız onu bağımsız kılmamız ve saygılı durmamız gerekirken bunun ne kadarını yapabiliyoruz. Bir diğeri adil  ve adaletli insanlara ne kadar yanaşıyoruz.  Hoş görü ve  güzel ahlak  inancımızın  bir parçası buna yönetenler ne kadar uyuyor. Nankörlük dini inkar edercesine suç kabul edildiği   İslami anlayışında  nankörlerin yönettiği bir ülkede bunlara  çıkarınız olmadan inandığınız söyleyecek kadar hata yapar hatalıları alkışlar mısınız? Yanlış anlamayın ben hoş görü sahibi bir müminim evet alkışlarım deseniz bile size kızmam saygı duyarım.

                          Değerli dostlarım  on altı dev  bir imparator sahibi olan kişilerin günümüzdeki nesilleriyiz. Son savaşımız kurtuluş savaşı verdiğimiz Çanakkale, Dumlupınar, Sakarya  da destan yazdığımız günlerdi o günleri canları ile bedel ödeyip bizlere bu günleri armağan eden Atatürk ve diğer Atalarımızı inkar etmek onları yok saymak emanetlerini tanımamak bizlere bayram olarak bıraktığı tarihleri iptal etmek  nankörlük değil mi? canları ile bedel ödeyen Atalarımızın bize emanet ettiği üniter devleti bölmeye uğraşmak doğuda yapılan işlere göz yummak batıya sıra gelince acımasız davranmak sizleri hiç rahatsız etmiyorsa benim yazacağım fazla bir şey yok. Allah bizleri korusun.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5558