İYİ AHLAK‏

Sevgili dostlarım bu gün ahlak ile ilgili bir şeyler yazmak istiyorum nedeni de devletin başındaki kişilerin konuştukları

  Sevgili dostlarım bu gün ahlak ile ilgili bir şeyler yazmak istiyorum nedeni de devletin başındaki kişilerin konuştukları sözler sayın Adana valisinin, sayın Başbakanımızın v.s v.s. kişisel ahlak değerleri topluma veya bir başkasına empoze edilemez, genelleştirilemez. Ahlak ancak evrensel olan temel prensipler üzerinden düşünülebilir. Toplumsal ahlak kendisini denetler. Eğer her kes kendine göre bir ahlak yaratmaya çalışırsa o ahlak kendisine yabancılaşır . iyi ahlak islamın kurallarından olup kendine  yapılmasını istemediğin bir şey başkasına yapma der. Sayın Başbakan Bülent Arınç la olan sorunları için düşmanı sevindirmeyelim dedi bu ahlaklı bir söz değil düşman kim  aslında bu kelime Başbakanın kendinde olmayanlara bakışı idi. Son günlerde Başbakan yaptığı politikalarla değil muhalefeti kendi kişileri tarafından bile eleştiriliyor.  Tayip bey  haksız olabileceği gerçeğini kabul etmemeyi o kadar ileri götürüyor ki  kendisi  gibi  düşünmeyenleri düşman olarak nitelendiriyor. Peki düşman kim bizzat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, hatta bir kısmı kendinse oy vermiş kişiler . başbakanın  seçmenini tahkim etmek için Türkiye’yi kutuplaştırmasına ne yazık ki alıştık, ama düşman demek hedef göstermenin de ötesinde Başbakanlık makamına yakışmadı.

         Değerli dostlarım alıştığımız bir şey daha var, Türk devleti geleneğine hiç yakışmayan bir şey  bu hükümet ve uzantıları, halkına küfrediyor , vali coş sadece örneklerden biri diğerlerini bilirsiniz yazmama gerek yok. İktidarın geriye dönük arşivlerde bol bol bunlar var. Evet bir düşünün devleti temsil edenler, protestoları kişiselleştirip , küfür ediyorsa sormak gerek kimler küfreder, gerçeği örtmeye çalışanlar, sorunlarda haksız olanlar, bir şey  üretmeden tüketenler. Saygınlığını halkına sataşarak kaybeden devlet, kaybettiklerini korkuyla kazanmaya çalışıyor. Devlet ahlakındaki yozlaşmalar bunlarla da bitmiyor , devletin varlık sebebi unutturuluyor, devlet halkına hizmet için vardır bu gün devletin halk tarafından finanse edilen hizmetleri hükümetin reklam malzemesi oluyor.

             Evet sevgili okuyucularım zaman daraldıkça Mart ayında ki seçimler yanaştıkça bunlar iyi ahlaktan çıkacaklar ağza alınmayacak sözler sarf edecekler bunları eleştirmek ahlaksızlık oluyor bunların halka yaptıkları küfürler iyi ahlak öylemi. Sayın Başbakan kendine küfür eden Diyarbakır belediye başkanın konuğu oluyor, dönüyor ülkesine sanatçılara ULAN diye söz ediyor, Barzani denen katile kardeşim diyor, ülkesinde kendinden olmayanlara düşman diyerek hedef gösteriyor. İslamiyet iyi ahlaktan söz eder küfür ve insanları bölmeyi men eder iki kemlesin den biri Allah olan birinin ahlakı bu olmamalı.

     

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9340