İYİ BAYRAMLAR

İYİ BAYRAMLAR
Merhaba değerli Artvin post gazetesi okuyucularım uzun bir ramazan süresinin ardından bayrama gelindi ben tüm islam aleminin ve insanlık aleminin bayramını kutlar, sağlıklı, huzurlu, barış ve dostluk içinde nice bayramlar dilerim. Evet bayramlar barış günüdür varsa küskünler bu günde barışırlar insanlar bir birine kırılabilir, darılabilir ama ömür boyu sürdürerek yaşayamaz onun için bayramlar bir bahane oluyor ve barış gerçekleşiyor.   Evet bu gün bayram gezin, tozun, eğlenin çocuklar bu gün sizin gününüz yaşlılara gidin , hastaları ziyaret edin, büyüklerinizin ellerinden öpün , öğretmenlerinizi mutlaka arayın bire bir görüşme sansınız yoksa mutlaka telefon edin ve bayramını kutlayın. Mezarlıkları ihmal etmeyin gidin birkaç süre okuyun rahmetlileri sevindirin.

               Sevgili dostlarım her yıl geçen yılın bayramlarını arar olduk benim çocukluğumda bayramların yeri çok farklı idi oysa şimdi normal gün gibi davranılıyor, insanlar örf ve adetlerinden soğutuldu, insanlar arasında gitmeler, gelmeler, ziyaret etmeler nerde ise kalktı bunu nedenini araştırıp halkla paylaşan maalesef hiçbir kişi ve kurum yok. Şunu açık ve net yazıyorum insanların bireysel ilişkileri sekteye uğradığı an yaşam çekilmez bir hale gelir her kes kendi dünyası içinde kalır ve denge sorunu yaşar, oysa güzel olan birlik beraberlik, yardımlaşma, karşılıklı ziyaretler v.s v.s. evet bu gün bayram bir yerden başlanmalı sekteye uğrayan örf ve adetler yeniden canlanmalı insanlığın devamı için bu şart, huzur ve mutluluk için bu yapılmalı.

               Evet bu bayramda bile islam coğrafyasında huzur yok terör örgütleri  kan dökmeye devam ediyor Orta Doğu coğrafyasında peki neden sorun yalnız İslam aleminde mi var niçin yıllarca kardeş kanı  dökülüyor biri  çıkıp bu gidişe dur demeyecek mi? dünyayı yönetenler bunları görmüyor mu anlamıyorum, bir insanın dini, ırkı, rengi ne olursa olsun insan olarak değerlendirilir evet insanlar arası ve devletler arası ekonomik durumlarda  var ama hiçbir ekonomi insan hayatı ile dizayn  edilmemeli birileri iyi yaşaması için bir diğerleri ölmemeli, öldürülmemeli. Son yıllarda süper güç olarak bilinen ülkeler gelecek yüz yıl sonraya göre hareket ediyor petrol için, gaz için, enerji için insan hayatını düşünmeden sahiplenme uğruna savaş veriyor oysa savaşan yoksullar kazanan zenginler bunu bir anlayabilseler savaşan ülkelerde şu savaşlara son verseler. Ben içinde barut kokusu olmayan, silahların patlamadığı insanların öldürülmediği barış ve huzur içinde tüm insanlık alemine nice bayramlar dilerim. Saygılarımla. Not gelmiş geçmiş tüm öğretmenlerimin bayramlarını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

   
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4634