İYİ GÜNLER

İYİ GÜNLER
Sevgili okuyucularım 24 Kasım öğretmenler günü ben tüm öğretmenlerin bu gününü kutluyor yaşlarına bakmadan hepsinin ellerinden öpüyorum.  Bana alfabeyi ilk öğreten siz kalem tutmasını öğreten, okumayı, düşünmeyi, hoşgörüyü, arkadaşlık  ilişkileri v.s. v.s. ne öğrendikse sizlerden öğrendik. Atatürk  ve ilkelerini yaptığı devrimleri yine bize sizler öğrettiniz ama üzülerek yazıyorum son on dört senedir okuyan çocuklar Atatürk`ü yeteri kadar tanımıyor doğum ve ölüm tarihlerini bilmiyor. Devrimlerinden, yaptığı savaşlardan haberleri yok, onun gençliğe emanet ettiği cumhuriyetin laik rejimin ne olduğunu bilmiyorlar bunun bir nedeni ve sorumlusu vardır elbet sizlerin aleyhine bu güne kadar tek bir kelime yazmadım yazamadım ama çok üzülüyorum öğretmenlerim sizler bu değildiniz ne oldu sizlere?

    Evet dünyanın en kutsal mesleğine sahipsiniz vatanseverleride vatan hainleri de  sizler okuttunuz. Evet belki dünü unuttunuz  diye düşüneceğim ama siz ilk öğreteni nasıl unutursunuz  diyeyim siyasilerin bireysel çıkarlarına hizmet etmek eğitimcilerin işi olmamalı son on dört yıl içinde  okuyan öğrencileriniz  örf ve adetten yoksul, vatn millet, bayrak, toprak onları pek ilgilendirmiyor. Çağdaş dünya özlemi yok karanlığa doğru yol alıyorlar ne olacak yeni gelen nesil siz öğretmenler bu gidişe dur diyemezseniz yarının aydınlık günlerini umut etme şansımız var mı? On kasım Atatürk`ün ölüm yıl dönümü anma törenlerinde gördük sizi nefret ve intikam duygusu ile sunuculuk yaptınız sizler böyle değildiniz siz bu hale getiren neden ne?

     sevgili öğretmenlerim sizin korkmaya,  yılmaya, çıkar beklemeye biat etmeye hakkınız yok siz eğitimci yarınların dünyasına yetiştirici kişilersiniz eski bayramlar gibi  eski öğretmenleri aratmayın bize ne olur önünüze bakın sanmayın ki türban  takışınıza karşıyım benim karşı olduğum çocuklara dini iyi öğretmediniz. Biliyorsunuz İslam dini hoşgörü dinidir nankörlüğü içinde barındırmaz bu güne gelmesini sağlayan atasını unutturmaz ama son günlerde yaşanılan olayları görüyoruz hoşgörüdn uzak kin ve nefret içinde bir dakkalık saygı duruşunda bile bin yıllık geleceği karartıyorlar ne oldu benim halkıma? Bu halk böyle değildi eğitim eksikliğimi var  yoksa birilerinin  peşine takılıp kaldılar mı? Evet sevgili öğretmenlerim yeni nesil tahammül sınırlarından uzak, gelecekten umutsuz, kavgacı, ölülere bile saygılı değil bu böyle devam mı edecek yoksa öğretmenliğe dönüp gereken eğitim mi verilecek taktir sizin nice yıllar  hepinizi sevgi  ile anıyor bir an önce gerçek ve meslek kişiliğinize  dönmenizi arzu ediyor saygılarla 24 kasım öğretmenler gününüzü kutluyorum.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4737