kabul edilemezler

katılımıyla AKP nin Diyarbakır’da yeni Türkiye`nin açılan kilidi, çözüm süreci çalıştayıydı .

Sevgili okuyucularım AKP iktidarı övünçle dile getirdiği açılım deyimiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin ilkelerini alt üst ediyor. Sayın Başbakan bu yadırganacak durumlara devlet yetkisiyle karşı durup gereken yasal işlemleri yaptırması  gerekirken buna karşın amaçladığı Cumhurbaşkanlığı uğruna düşmanından  bile oy alabileceği hayaliyle olayları hafife alıp görmezden gelebiliyor. Öyle ki kan dökücü PKK nin destekçiliğini ve bağımsız Kürt devleti istemi bölücülüğüyle cezalandırmak İmralı’da yaşam boyu hapse mahkum edilen katille danışmanları, avukatları aracılığıyla diyalog kurabiliyor. Hatta gerçekliliği kabul edilemeyecek bir şekilde , geçen hafta sonunda karşılıklı özerklik üzerine konuştukları da söyleniyor. PKK nin Güneydoğuda araçların yolunu kesmesine, sıkıyönetim ilan etmişçesine  içindekilerin kimliklerinin denetlenmesine göz yumarak, hatta güvenlik güçleriyle TSK ye üzerlerine gitmeyin, çatışma yaratmayın gibi akla ziyan yasaklar getirmesine üzülüp şaşırmamak elde değil . işte bu hoş görünün getirisiyle Diyarbakır belediye başkanı korkusuzca bize hemen özerklik verin diyebiliyorsa bunun sorumlusu Cumhur başkanlığı sevdasına tutulan Başbakanın sayesindedir.

                 Değerli dostlarım akıl almaz bir olayı anlatayım. 6 Haziran  Cuma günü, Başbakan yardımcısı BeşirAtalay , içişleri Bakanı Efkan Ala , Tarım Bakanı Methi Eker , PKK nin yan örgütü DTK nin genel sözde sekreteri, Seydi Fırat ın katılımıyla  AKP nin Diyarbakır’da yeni Türkiyenin açılan kilidi, çözüm süreci çalıştayıydı . Başbakan yardımcısı Beşir Atalay toplantıdaki konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kendisi ile hesaplaştırdık , geçmişte yaptıkları ile yüzleştirdik, yeni yol haritası sonuca götürecek, yasal düzenlemeler yapılacak diyebiliyor. Ülkenin geldiği noktayı görebilen her yurttaşım önlemini almalı yeter artık diyerek AKP sini sandığa gömmeli.evet terör ile kol kola giren sözde liderlerinden kurtuluş reçetesi arayan  bir zihniyetle karşı karşıyayız. Siz bakmayın başbakanın ses verip görüntü vermediği çığlığına tek devlet tek bayrak diyor ama göz yumduğu işler milleti inciltiyor onun umurunda değil o tek şey düşünüyor başkanlık sistemi ve tek adam olma hayali.

                  Sevgili  dostlarım dün bunlara inanmış oy vermiş olabilirsiniz yarında oy verebilir bunları iş başına getirebilirsiniz buna saygı duyarım yalnız bir şey soracağım bu devlet, bu toprak, bu BAYRAK size ne yaptı, bunların değeri birinin Cumhur başkanı olmasından çok daha mı önemsiz, on iki yıldır düşman komşu devletleri yaratmak ve milleti bu şekilde yaşatmak isteyen bir zihniyete ne zaman dur diyeceksiniz. Osmanlı sevdalığına tutulanlar onların taşıdığı yüreğin binde birini taşımadıklarını ne zaman anlayacaksınız. Dünya devletleri bizim devleti terörü destekleyen devlet ilan edecekler bundan mutluluk mu duyacaksınız . açık ve net yazıyorum bu devlet için ölenleri her gün öldürmek istemiyorsanız bu iktidara ve özellikle Başbakana dur deyin onu emekli edin, hiçbir görev vermeyin arz ederim.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5173