KADINA ZULÜM?

KADINA ZULÜM?
Sevgili okurlarım bu insanlar neden kadınlara hoş görü ile bakmıyor niçin onlara kötülükleri reva görüyor bir türlü anlamıyorum. Geçenlerde aile bakanı Ayşenur İslam topluma hitaben bir konuşma yapıyor bu esnada kadın bir dinleyici efendim bir soru sormak istiyorum diyor o soru  sorulmadan bakanın kadın korumaları üstüne çullanıyor ağzını kapatıyorlar ve ite kalka salonun dışına  atıyorlar. Şimdi soruyorum kadın bakana sizde bir kadınsınız gözünüzün önünde gelişen bu olaya nasıl seyirci kalıyorsunuz bir kadına yapılan zulüm  bir kadın olarak sizleri rahatsız  etmedi ise yazıklar olsun bu devirde soru sorulmasına tahammülünüz yoksa çıkmayın halkın karşısına. Bu mu sizin partinin ileri demokrasi düşüncesi unutmayın ki o bir anne dinimiz anneye bir makam daha vermiş cenneti ayaklar altına sermiş. Dinden söz edip bunu bilmemeniz çok ayıp ve vahim.

            Değerli okuyucu dostlarım yıllardır kadın erkek eşitliği tartışılır bu konuda sayın cumhurbaşkanı da konuştu ve dedi ki kadın erkek eşitliği olmaz doğasında böyle bir şey yok diyor. Tamam madem öyle düşünüyor öyle olsun eşit olmasında erkekten üstün olsun neden siz erkekler kadını yalnız doğum makinesi  ve cinsel birlik olarak görüyorsunuz. Neden kadınlara daha fazla seçilme hakkı ve kamuda  görev vermiyorsunuz ben inanıyorum ki kadının başında olduğu işte  yolsuzluk, hırsızlık,  ahpap çavuş ilişkisi benden değil bunlar düşüncesi olmaz. Kamu alanında ve yer  verilse siyasette de kadın çoğunlukta olsa inanın erkeklerden çok daha fazla başarılı  olurlar rüşvet almazlar, devletin bir kuruşunu çar çur etmezler v.s. v.s. kadına değer vermek bir saygıdır bir sevgidir unutmayın ki sizleri doğuran kişide bir kadındır.

                    Evet işin özünde kadın erkek eşit olmaz diyenler. Beş parmağın beşi de aynı değil ama hepsinin adı parmak. Siz kadına eşitliği değil onlara bakış açınızı konuşun on iki yıldır iktidar  olanlar kadınların çektikleri zulümleri görmüyor mu? Onlar  tecavüze uğrarlar, üstüne kuma getirirler, sokak ortasında öldürürler, fahişe diye fişlenirler töre kurbanı olurlar bu dünyada olumsuz ne varsa kadının başına gelir. Bu gelenler size göre bir kader mi yoksa  devleti ve içinde ki milleti yönetmeme  işi  mi ? bizler erkek olarak hep güzel  kadın düşlemişiz  bir anlık zevk için o cennetlik kadınları hep kendimizin altında görmüşüz onlardan akıllı olduğunu düşünmüşüz onların hayat içinde çektiklerini kader diye atmışız sosyal alanda kadın erkek eşittir o güzel insanlar erkeklerden  üstündür çünkü onları doğuran kadının kendisidir.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4896