KADINLAR?

KADINLAR?
Sevgili dostlarım  bu iktidarın Osmanlı hayranlığı yeni değil bunlar iktidar olmadan bile bunlara hayrandı çünkü kadınlara bakış açısı aynı idi. Osmanlı güçlü bir imparatorluktu çok başarılı işler yaptılar ama kadına hiçbir görev vermedikleri  için onları kendilerine  eğlence ve zevklerinin tatmini gördükleri için günümüze kadar gelemedi dağıldılar. En son padişah efendimizin sarayında kendine ait 22 kadın vardı. Bunlar padişahın oyuncağı gibi idiler o kadınlara asla değer vermezler devlet yönetiminde söz sahibi etmezlerdi ne zaman ki Atatürk kurtuluş savaşını kazanıp Türkiye cumhuriyetini kurdu kadınların değeri arttı. Medeni evlenme yasası çıktı bir erkek birden fazla yasal olarak evlenemez kanunu ile onlara sahiplendi. Günümüz kadınları bunu bilmeli  ve Atatürk’ün  değerlerine sahip çıkmalıdırlar.

                           Evet yıllarca bir eşya gibi kullanılan kadınlarımız Atatürk’ün devrimleri ile kendilerine  geldiler seçme ve  seçilme hakkına sahip  oldular  devlet kademelerinde  görev aldılar hayatın akışını değiştirdiler. Şimdiki Osmanlı  sevdalıları o günü özlüyor kadınları evlerine kapatmak istiyor onların doğumunu dansına kılık kıyafetine bakıyor  sebi sübyanın  bile  başının bağlanmasını istiyor. İktidar hep kadınlardan bir şeyler istiyor   peki kendileri  kadınlara ne  veriyor.

                             Sevgili dostlarım kadınların üstüne kuma geliyor susuyorlar töre cinayetlerine kurban gidiyor önüne geçemiyorlar kadın tecavüze uğruyor önlem alamıyorlar. Her gün kadın  cinayetleri işleniyor bunlar seyrediyorlar para ile satılıyor önüne geçemiyorlar. Şimdi soruyorum bu insanlara on iki yıldır kadınlar için  ne yaptınız. Neden sizleri doğuran  kişininde bir kadın olduğunu bir gün olsun hatırlamadınız. Niçin onların saçları kıyafetleri yaşam şekilleri her işine karışır oldunuz  onların sıkıntılarına kör ve sağır durdunuz. Yuvayı yapan  dişi kuştur sizinde önümüzdeki seçimleri  yuvanızı yapacak geldiğiniz yere geri gönderecek  ben buna tüm kalbimle inanıyorum. Çünkü kadınlar dünü unutmaz yarınlarını karartmaz . saygılarımla. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4886