KAPRİSİ BIRAK?

KAPRİSİ BIRAK?
Merhaba sevgili Artvin Post gazetesi okurları ramazanın sonuna doğru geldiğimiz bu günlerde iktidar ne olacak kim kiminle hükümeti  kuracak belli değil. bakın beyler siyaset bir meslek değildir sizler bu gün için seçilmiş halk tarafından görevlendirilmiş kişilersiniz, göreviniz önce ülkeye sonra halka hizmettir  bu göreve getirilirken halka vermiş olduğunuz sözleri unutmayın hele mecliste ettiğiniz yemini hiç unutmayın. 7 Haziran seçim sonuçları ortada buna eklemek ve çıkarmak zorunda olduğunuz hiçbir rakam yok sayı bu partilere göre dağılım bu siz elinizdeki kumanya ile yemek yapacaksınız bunun için her şey var tek şey lazım sağ duyulu, kin ve nefretten kurtulmak kurtulamıyorsan ertelemek ve seçim sonuçlarını iyi okuyarak hükümeti oluşturmak. Bu halk sizi orya neden gönderdi on üç yıllık yönetimin  nefretinden onların tek başına yönettiği ülke artık istemiyor çünkü onlara arka dönemiyor yanına birini alırsa yönetsin diyor, onu yanına almak istemeyen varsa diğer üç muhalefet birleşip hükümeti kursun istiyor.  Evet sayın vekiller sizleri orya gönderen halkın isteği bu siz bu isteğe göre hareket etmelisiniz , aksi taktirde geldiğiniz yere en erken ne zamansa o zaman dönersiniz.

           Sevgili okuyucularım birileri ilkelerden, kırmızı çizgilerden, duruşlarda falan söz ediyor bakın beyler o ettiğiniz sözler doğru bir ortamda kabul görebilir ama şu an içinde bulunduğumuz ortam doğru bir ortam değil hukuk tanımaz, adil olunmaz, ben yaptım doğrudur düşüncesi yerleşmiş ülkeye sizler önce bu düşünce sahiplerini yasal zemine çekin, ülke hukuk devleti olsun , suçlu her kim olursa adil bir şekilde adaletçe yargılansın, din ile siyaseti bir birinden ayırın , kimse inançla siyaset yapamazsın ve adaletin tam bağımsız olmasını sağlayın ondan sonra ilkelerinize  dönün ve kırmızı çizginizi çizin ve isterseniz erken seçime gidin bu olmazsa olmazlar yapılmadan, hayata geçirilmeden erken seçime gitsen ne olur gitmesen ne olur. Evet meclisteki CHP MHP ve HDP bu saydıklarımı siz

ler yapmalısınız bir araya gelin hükümeti kurun Devletin kırmızı çizgilerini belirleyin ondan sonra kendi çizgileriniz için erken seçim kararı da alın ama bunları mutlaka yapın.

            Sevgili okuyucularım kendisini tek milliyetçi gören MHP ülkenin geleceğini tıkıyor onlar demokrasiden söz eden ama onun meyvelerine saygı göstermeyen bir anlayışla karşımızda evet HDP mecliste bunu sevmeye bilirsin ama onun varlığından rahatsız olamaz varlığından faydalana bilirsin bu bir emir benim emrim değil yüce milletin emri sizler sahip olduğunuz düşüncenize göre millet yaratamayacağımıza göre mevcut milletin sesine kulak vermeli onların yarınları için bir şeyler üretmelisiniz. Tek çözüm muhalefet partilerin bir araya gelmesi ile olur onun için kimse ilkelerden veya kırmızı çizgilerden söz edip ülkeye zaman kaybettirmesin kapris içinde olan siyasetçiler siyasette kapris yok gelin milleti dinleyin ülkeyi kaosa sokmadan hükümeti kurun on üç yıldır devlette oynayan değer taşları yerine oturtun ondan sonra isterseniz ayrılın ve seçime gidin.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5220