KARA BELA‏

Sevgili dostlarım kömür bir madendir ve yerin çok altında olduğu için çıkarmak zahmettir ve bizim gibi ülkeler için risktir.

 Maden ocaklarında oluşan kazalara Avrupa da birinci dünyada üçüncü bir ülkeyiz. Ey kara kömür seni dağıta dağıta  bunlar on iki yıldır iktidar sayende ülkem acılar içinde yetmedi mi  sana doymadın mı? neden soma da üç yüzün üstünde benim vatandaşımı yedin mezar ettin o insanların suçu ne çoluk çocuğun nafakası için yerin yüzlerce metre altında üç beş kuruşa  çalışıyorlardı. Oysa senin sayende  siyasiler trilyonlar kazanıyordu. Onlara gücün yetmedi emekçileri yedin küstüm sana  artık seni siyasi çıkar malzemesi olarak görmek istemiyorum.

                               Sayın  enerji bakanım bu işin sorumlularından birisi sen diğeri çalışma bakanı olmasına rağmen  erdemlik gösterip istifa etmiyor sayın başbakanın somaya gidip hata yapmasına  neden oluyorsunuz. Oysa ilk günde ikinizde istifa etseydiniz başbakanımız o olanda yuhlanmaz,  markete sığınmak zorunda kalmazdı bu ayıp sizin. İkinci ayıbınız Arhavi ilçesinde yaşanılıyor hükümetinizin almış olduğu tüm kurallara uyan ve ithal edilen kömürü elli bin metre kare  kapalı alanda icra etmeye çalışan bir şirkete sıkıntı yaşatıyorsunuz. Devletin iki kurumunu mahkemelerde karşı karşıya getiriyorsunuz. Oysa hükümetin  almış olduğu bir karar var 2015 yılına kadar kömür işi yapan tüm şirketler işlerini ve paketlemeyi çevreye  zarar vermeyecek şekilde kapalı alanda yapacak diye. Almış olduğunuz kurallara uyan şirket bu gün  mahkemede  onların suçu alınan kurallara uyması mı yoksa Hopalı oluşu mu? Sizin duyarlılığınız  ve almış olduğunuz kurallara saygınız varsa yetkili birini lütfen  Arhavi ilçemizin kavak denen bölgesine gönderin. Ülkemizde bir ilki gerçekleştiren bir şirket bu gün trilyonlar harcayarak  sizlerin almış olduğu karara uyuyor. Üç beş Arhavili  yurttaşın engellenmesi ile karşı karşıya kalıyor bu ülkeyi siz mi yönetiyorsunuz yoksa kendini bilmez birkaç kişi mi? sayın valimizi birkaç kez davet ettim ve kendilerinden arz ederek bu olayı çözmesini iki dost ilçeyi yarınlarda sıkıntı yaşamayacak şekle getirmesini Ak kömür  işletmesi    hükümetin almış olduğu kurallara uyduğunu yerinde incelemesini istedim bu güne kadar tüm çağrım sessiz kaldı. Bundan sonra ki çağrım sayın başbakana  bölgemde aldığınız kurallar mahkemede  sorgulanacak ise işletme sahipleri ne yapmalı bunun cevabını arz ediyor saygılar sunuyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8633