KARABELA?

KARABELA?
Merhaba sevgili dostlarım ülkemizde çevre bakanlığı diye bir devlet kurumu var bunun ne iş yaptığını bilen var mı. İlçemizde de çevre müdürlüğü adı altında belediye bünyesinde bir müdürlük kuruldu , tanıdığım başkan Nedim Cihan boş yere bunu kurmazdı mutlaka ilçeye faydası vardır diye düşünüyor ve şikayetimi dile getiriyorum. Bu köşeden defalarca yazdım liman özelleştikten sonra kömür taşımacılığı başladı bunun tahliyesi esnasında çevreye ciddi rahatsızlıklar veriyor dedik , işletme sahibi Hopalı bir iş adamı olduğu için ve bu sahsın bölgeye katkı sunduğundan insanlar yeteri kadar sabır gösterdiler çağımızda kömür tozuna önlem alamayan bir yetkili işletmenin başında kendisine defalarca söylenmesine rağmen ciddi bir önlem almadı ufak tefek işlerle halkın gözünü boyadı o kadar. Kömür tozu tüm hızı ile çevreye zarar vermeye devam ediyor oysa bunun önüne geçmek mümkün diğer Limanlar önlemini almışlar kömür tozu ile insan yaşamını bir birinden ayırmışlar peki Hopa da neden bu yapılamıyor?. Sayın park denizcilik Hopa işletmesi genel müdürü Meriç beyi biliyorum bana kızıyorsunuz ama kızmayın ben görevimi yapıyorum görevini yapmayan sizsiniz para harcamak istemediğinizden yeterli önlem almıyorsunuz onun için sizi Hopa belediyesi çevre müdürlüğüne şikayet ediyorum.

       Evet çiçeği burnunda çevre müdürüm yeni işiniz hayırlı olsun ilk olarak çevreye ciddi zararlar veren kömür tozundan başlamanız gerek liman ve çevresinde binlerce aile yaşıyor yazın kışın balkona çıkamıyor çamaşırlarını kurutamıyor, yer sahipleri arsalarını satamıyor v.s v.s sizler daha yaşanılır bir çevre için bu göreve geldiğinizi düşünerek bu işe el atmanızı arzu ediyorum. Kara elmas olarak birilerinin kabul ettiği kömür çevre halkına zülüm veriyor, kömür nakliyesi esnasında araçlar arabalarını örtüyor bir şekilde önlem alıyor da işletmenin genel müdürü alınacak önlemlerden ekonomik boyutunu düşünerek insan sağlığını hiçe sayıyorsa burada devreye girmeli ve önlemini aldırmalısınız, size bu güne kadar şikayet gelmedi diye düşünüyorum gelse idi mutlaka görevinizi yapardınız işte ben şikayet ediyorum.

        Sevgili dostlarım çevre bakanlığı adı altında kurulan bir bakanlık var ismi üstünde çevre bakanlığı yanı çevreyi kollayacak, ağaçları, yolları, yeşillikleri muhafaza edecek ama maalesef ülkemizde bu bakanlık tam tersini yapıyor ağaçlara yaşama sansı vermiyor kesiyor, derelerin özgürce akmasını engelliyor HES projesi yapıyor, denizleri doldurup hava alanı ya da yol yapıyor dünyada bizim ülke kadar doğa ile oynayan bir başka ülke düşünemiyorum rant uğruna çevreyi talan edenler doğal afetlerin tek sorumlusudur. Gündem değiştirme ustaları her yerde ağaç kesiyor insanlar buna karşı direniyor televizyonlarda bunlar haber yapıyor gerçek gündem böylece unutturuluyor . evet orta Hopa mahallesinde oturan sevgili dostlarım ilçemizde çevre müdürlüğü kuruldu orya gidip şikayet edin ve kömür tozundan kurtulun.kara elmas size kara bela olmasın artık hakkınız demokratik yoldan arayın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4929