KARAR HALKIMIN?

KARAR HALKIMIN?
Sevgili okuyucularım Metin Lokumcu hocamızın ölüm yıl dönümünü cumhuriyet alanında ve mezarı başında CHP si millet vekili adayları ile birlikte kutladık. Ben merhum hocamıza tanrıdan rahmet yakınlarına taziyelerimi sunuyorum. Evet dört yıl önce aramızdan ayrılan hocamız yürekli, aydın, çağdaş bir öğretmendi. Tüm zamanını eğitime ayırmış yüzlerce çocuk mezun etmişti. Çevreye duyarlı ülkesini seven halkı ile bütünleşen bir yapıya sahipti ama o şimdi aramızda yok anısı yaşıyor kendiside unutulmayacak  her yıl mezarı başında dualarla anılacak. Yine seçim günleri idi o dönemin başbakanı ilçemize gelmişti çıkan olaylar sonucu kalbi yetmemiş kaldırıldığı hastanede  hayatına son vermişti dilerim bu tür acıları bir daha ne  ülkemizde ne de ilçemizde yaşamayız toprağın bol mekanın cennet olsun güzel insan yiğit dost, çağdaş öğretmenim.

                     Evet Metin hocanın ölümünün dördüncü yılı yine bir seçim zamanı ülke olarak tarihi bir sürecin sonuna gelindi Pazar günü söz ve karar  halkın olacak solun içinde veya kenarında olan herkesi sandığa gitmelerini ve çağdaşlığa doğru gidilecek yolda bir  oyla katkı sağlamasını  arzu ediyorum. Gün ideoloji günü değil üç dönemlik AKP işgalinden kurtulmanın tek yolu CHP sinin iktidar oluşu ile gerçekleştirilecektir. Ben duyarlı tüm seçmenleri çocuklarının geleceği ve  parlamenter sisteminin devamından yana oy vermelerini istirham  ediyorum. Herkes CHP li olacak diye bir  kural yok dün başka partide olanlar olabilir o dündü yaşanıldı geri gelmez ama çoluk çocuğumuzun yaşanılacak önünde uzun yıllar var bu günlerin baskı, zorbalık, korku içinde demokrasiden uzak yaşamalarını  istemiyorsanız adil ve adaletli bir karar vermelisiniz. Şahsi çıkarlarınızı öteleyip ülkenin aydın yarınları için  oy kullanmalısınız.

                         Değerli kararsızım diye düşünen vatandaşlarım ben sizin gibi düşünmüyorum çünkü ben bir tarafım sizler öyle düşünüyorsunuz diye de sizi eleştirmiyorum bende sizin gibi düşünenlerden olabilirdim ve o zaman karar vermek için  birkaç yıl arkaya bakar bu iktidarın ülkeyi getirdiği yeri görür kaybettiğimiz itibarı milli değerlerimizi bize emanet edilen cumhuriyetimizi, komşu ülkelerle ilişkilerimizi, adil ve adaletli olmayan sözde siyasetçileri kutsal kitabımızı ve dinimizi şahsi çıkarları için kullanan kişileri yetim hakkı yiyen israftan kaçınmayan insanları ırkından  veya dininden ötürü ayıran siyasilere oy vermeme  kararı alırdım. Böyle bir ortamda kararsız olmak için hiçbir neden  yok ama karar vermek için birden çok neden var  o da itibarımız ve vatanımız. Saygılarımla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4774