KARAR SİZİN?

KARAR SİZİN?
Sevgili okuyucularım kurtuluş savaşı verdiğimiz günlerde bu gün ki kadar taviz verilmemiştir. Ülke düşmanların işgalı altında kalmıştı patişah kaçmış ülke yalnızlıkları oynuyordu bir avuç insanların onurlu direnişi ve Atatürk’ün deha aklı ile savaş başlamıştı silah, cephane , para, araba yoktu yardımı muhtaçtı o esnada dış ülkelerden yardım arandı Rusya yardımı kabul etti savaşmak için ne gerekiyorsa verecekti ama tek bir isteği vardı  Van ve Bitlis Ermenilere verilmesini istiyordu Atatürk ve kurmayları bunu kabul etmediler yardımı koşulsuz yaparsanız kabul ederiz dediler ve aldılar. O günlerde günü kurtarmak, yardımı almak için Rusya nın istediğine boyun eğebilirlerdi ama eğmediler  ve kazandılar. Aradan yıllar geçti pkk denen terör örgütü ülkemizin başına bela oldu tam bitmişti ki  A.K.P si denen siyasi bir parti iktidar oldu terör azdı . terörün başı ile pazarlıklar başladı açılım adı verilen bölünme hızlandı. Tüm bunlar sayın Tayip Erdoğan beyimizin Cumhurbaşkanı olması için kurulan bir oyundu terör örgütü çekilecek dediler ülkenin doğu ve güney doğu bölgesinin yönetimini ele aldılar bunu devleti yönetenlerde itiraf ederek söylemekten de çekinmiyorlar, açılım devam ediyor çünkü 2015 yılında genel seçimler var bu seçimlerde A.K.P si anayasayı değiştirecek oyu alması gerek çünkü tek hedefleri başkanlık sistemi.

        Şimdi soruyorum ülke dört bir yandan işkal altında iken Atatürk ve kurmayları  Rusya’nın Ermeni şartını ret ediyor ülke bölünür Anadolu insanına kurtuluş savaşını anlatamayız diyor aradan seksen beş yıl sonra sahsı çıkarını düşünenler terör örgütü ile pazarlık yapıyor onların oylarını almak için üst üste tavizler veriyor ve ülke ne hale geliyor. Şimdi karara kara düşünenler sarı öküzü verirken hiç düşünmediler terör örgütü ve içindeki terörist kişilerle pazarlık edilmeyeceğini bilemediler, ülkenin geleceğini bir yana bırakıp Başkanlık sevdası ile Osmanlı ruhunu canlandırma yönüne gidenler tarih önünde mutlaka hesap vereceklerdir.Atatürk’ün kurmuş olduğu sistemlerle hesaplaşmak isteyen kişiler yarın çocuklar ne diyecekler, analar ağlamasın duygusu sömürüsü en büyük kozları olanlar yetmiş beş milyonu ağlattıklarından  haberleri var mı?

           Sevgili dostlarım hangi siyasi görüşe sahip olursanız olun ama artık ülkede yaşanan bir gerçeği de görün ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve laik cumhuriyeti ciddi şekilde tehlike altında olduğunu bilin. Doğu bölgesinde vergi almaya, yol kesmeye, isimler değişmeye başladılar devletin oralarda güvenliği sağlayamadığı söyleniyor hem de ülkenin bir numaralısı tarafından dile getiriliyor. Kurtuluş savaşında düşman belli idi oysa şimdi düşman içimizde et ile kemik gibi olduğumuz kürt yurttaşlarımızla aramıza terör girdi Amerika ve kurtuluş savaşının intikamını almak isteyen diğer emperyalist  güçler  hedeflerine adım adım ilerliyorlar ülkemizi yönetenlerde padişahlık için 2015 seçimlerinde oy bekliyor, ülke bölünmüş umurunda bile olmuyor adamlar biz bu ülkeyi çok zor şartlar altında ölerek öldürerek kurduk şimdi oylarınız ile bölünmeye evet mi diyeceksiniz. 2015 genel seçimi kurtuluş savaşları kadar önemli ya Atatürk ilke ve devrimleri ile devam edeceğiz yada padişahlığa geri döneceğiz karar sizin. Ülke bölünsün diyorsanız A.K.P sine oy vermeye devam edebilirsiniz.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 978