kararsizin

karar sizin

 Sevgili  dostlarım şimdi aşağıda yazdıklarımı bir düşünün  ve yanıtlamaya çalışın. İktidar ve onun başı sayın başbakan demokrasi adına yaptıklarını yazacağım  ve içinde demokrasi olup olmadığına sizler  karar vereceksiniz.

 1. Laik Atatürk  cumhuriyet ile kurucularına  karşı kin  ve intikam  duyguları besleyenleri yaşamsal ve ulusal ilkeleri iktidar gücüyle devletin  kolluk güçlerini kullanıp yok etme  uğraşı demokrasi mi?
 2.   Yurtta barış dünyada barış sözlerini umursamayıp  toplumsal barışı ulusal dayanışmayı, insan ilişkilerinin, yaşam koşullarının zorlaştığı  komşularla savaşın eşiğine  gelindiği güne demokrasi  denir mi?
 3. Eğitimde ki bozukluk ve boşlukları gidermeden  kalkınma ve güçlenmenin gerçekleşmesi  beklenilebilir mi?
 4.  İktidar gücünü ve devlet olanaklarını kin ve intikam aracı  kullanıp bunu demokrasi  olarak sunulmasına  inanılır mı?
 5.  Türküm diyemeyen Atatürk’ü sever mi, sayar mı onun adını anar ilkelerine saygı duyar, eserlerini korur ona  borçlu olduğunu kabul etmeden   demokrasi   getirebilir mi?
 6.  Yargı  bağımsızlığı, düşünce, inanç, anlatım, basın ve örgütlenme özgürlüğü, üniversite  özerkliği olmadan  demokrasi  getirdik diyenlere inana  bilir miyiz?
 7.  Yolsuzlukları önlemeyen, terörü  durduramayıp  ödünlerle  rahatlık sağlamaya çalışan bir yönetim demokrasiden söz edebilir mi?
 8.  Kadınları öteleyen, kapatan ve yaşamlarını  karartmak ile yetinmeyip değişik saldırı ve sömürülere açık tutan  bir düzenin  çağdaş ve demokratik olduğu benimsenebilir mi?
 9.    Yurttaşlarını siyasi düşüncelere göre ayıran, asker sivil bir çok kişi ve kuruluşlarla kavgalı bir duruma düşen bir  yönetim ve anlayış demokrasi olabilir mi?
 10.   Seçim  açılım ve  sunumları armağan ve  yardım paketleri, inanç sömürüsü ve yandaş dayanışmasıyla oluşturdukları kişileri etkileme için oylarını namus bilerek  kullanmalarını isteyen  bir zihniyet demokratik olur mu?

                                  Evet sevgili dostlarım önümüzde seçim var bu soruları kendi kendinize cevaplamanızı ve ona göre oy kullanmanızı ve bunun kararını verme yetkisinin sizlerde  olduğunu ifade  ediyor saygılar sunuyorum.

Diğer Yazıları
 • PAYLAŞ
 • İzlenme : 3570