KARDEŞLİK TÜRKÜSÜ‏

Sevgili dostlarım son günlerde sayın Başbakanımız kardeşlik türküleri söylemeye başladı. 76 milyon insanın kardeşliğinden söz ediyor iyi güzel hayırdır

    Sevgili dostlarım son günlerde sayın Başbakanımız kardeşlik türküleri söylemeye başladı. 76 milyon insanın kardeşliğinden söz ediyor iyi güzel hayırdır hangi dağda kurt öldü bu güne kadar nerde idiniz daha dün gezi olayları esnasında söylediğiniz sözlerin murekkebi kurumadı şimdi bu kardeşlik söylemleriniz ile size ait olan evlerdeki yüzde elliyi küstürmeyin sakın. Sınır komşumuz gürcülerin çok yalan konuştukları söylenir, oysa işin doğrusu öyle değil gürcü komşularımız konuştukları kelimelerin yalan değil doğru olduklarına inanırlar, şimdi Sayın Başbakanımız ülkeyi tel gibi germiş, insanları bizden sizden diye ayrıştırmış, Reyhanlıda ölen 54 yurttaşımız için bile ölenler sunilerdi diye sınıflandırmış bu gün kalkmış kardeşlik söylemleri söylüyor. Gürcü kökenli olduğunu söyleyen Başbakan aynen gürcüler gibi kendi kendinin yalanlarına inanıyor o sözlerin doğru olduğunu savunuyor.

                       Evet sevgili dostlarım keşke Başbakan geçte olsa söylediği gibi 76 milyonun kardeşliğini bağrına basa bilse idi orta doğu alev alev yanarken içimizde birileri karanlığa doğru koşarken, bin yıldır birlikte yaşadığımız kürt yurttaşlarımızla aramıza terör girerken her zamankinden çok kardeşliğimize ihtiyacımız vardır, bir ayrışarak değil sarılarak güçlü kalmasını ve dik durmasını bilen bir milletiz. Evet Başbakanım keşke sözlerin inandırıcı olsa siyasi çıkar için günü birlik kullanılmasa bende çok ister sizi gönülden alkışlardım ama kredi notunuz zayıf yapmış olduğunuz bir çok güzel işlerinizin yanında kardeşlik türküsünü okuyamadınız. Ben sizin ilk galib geldiğiniz zaman balkon konuşmanızı dinlemiş ve çok beğenmiştim ama siz o konuşmanın arkasında duramadınız sayın Başbakanım.

                        Sevgili dostlarım çok zor durumda olan bir ülke ile karşı karşıyayız bu ülke bizim ülkemiz bir olup bu karanlıktan çıkmalı şımartılan P.K.K terör örgütüne başta olmak üzere ülkenin bölünmez bütünlüğüne göz koyan her kese karşı bir kardeş sevgisi ile kenetlenip tek vücut olmalıyız sayın Başbakanım sözlerinde samimi ise yapmış olduğu hataları itiraf etsin ve ülkenin yedeği olmadığına inanarak bölünmez bütünlüğüne sahip çıksın işte o zaman bende ondanım.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8934