KARIŞMAYIN

Sevgili okurlarım on ikinci cumhurbaşkanı sayın
Sevgili okurlarım  on ikinci cumhurbaşkanı sayın Tayip Erdoğan   ağustosun  yirmi sekizinde koltuğuna oturacak. Yasa falan tanımayan birinin o koltukta ne yapacağı kesin olmasa bile kendi söylemleri insanları  kutuplaştırıp umutsuzlaştırıyor. Kendisi artık siyasetçi değil ülkenin başkomutanı  ve aynı zamanda cumhurbaşkanı  makamın önemini bilmiyor sanıyorum ki giderayak AKP sinin genel başkanını ve başbakanını dizayn etmeye çalışıyor. Bunu yapması yasal olarak doğru değil ama takmıyor. Partisi dahil ülkede hiç kimseye güvenmiyor onları dinleyip fikirlerini bile öğrenmek istemiyor. Kendisi on iki yıldır AKP sinin genel başkanı ve aynı zamanda başbakan idi bu süre içinde  millet vekillerine hiç danışmadı onları sayısal güç olarak kenarda  oturtup maaş verdi parmak kaldırttı hepsi bu.

                          Evet şimdi o başbakan yok üste cumhurbaşkanlığına çıktı anayasamız maddeler halinde cumhurbaşkanının  görevini belirlemiş ama Tayip bey buna uymak istemiyor kendi düşüncesi ile yeni  bir anayasanın peşinde bunun için şu an yeterli vekili yok işte ondan ötürü AKP sini 2015 yılında yapılacak olan  genel seçimlere hazırlıyor. Onların işine karışıyor genel başkanını ve diğer yönetim kadrolarını kendi  dizayn ediyor sanıyorum seçim zamanı da meydanlara iner AKP si için milletten oy ister.

                           Sevgili dostlarım uzun sözün kısası belirsiz günler bizleri bekliyor ben sayın Tayip Erdoğanı anlıyorum da AKP sinin vekillerini ve üyelerini anlamıyorum. On iki  yıl biat ettiniz  genel başkanınıza şimdi o yok neden işinize karışmasına müsaade ediyorsunuz. Siz onsuz hiç mi siniz  üreteceğiniz düşüneceğiniz yapacağınız hiçbir şey yok mu  neden demiyorsunuz sayın cumhurbaşkanım siz tarafsız olmalısınız artık AKP nin iç işine karışmayın biz arkadaşlarla oturup en iyisine karar veririz diyemiyorsunuz. Bu kadarcık işi başaramıyorsanız siz koskoca  Türkiye cumhuriyeti devletini nasıl yöneteceksiniz. Kulluk Allaha  yapılır bunu hiçbir zaman unutmayın. Sizde sayın cumhurbaşkanım siyasetin işine karışmayın tüm  milleti kucaklayın ve işinizi yapın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5669