KAYIKÇI KAVGASI‏

Sevgili okuyucularım ulu önder Atatürk’ün 75. yılı kutlandı on kasım günü devlet ekranı istemese bile anıtkabir’e gitti,

Sevgili okuyucularım  ulu önder Atatürk’ün 75. yılı kutlandı on kasım günü devlet ekranı istemese bile anıtkabir’e  gitti, Sayın Başbakan bu yıl gideceği bir ülke bulamamış olacak ki oda Anıt kabirde yerini aldı oysa hiç istemiyor, Atanın karşısında sap gibi durmanın ne anlamı var diyordu. İlk göze çarpan ve basının odak noktası olan Başbakan yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent  Arınç’ın Başbakanla hiç selamlaşmadığı yan yana gelmelerine rağmen göz göze gelmemeye özen gösterilen bir tablo oluştu kırk yıllık ağbi kardeşin arasına kara kedi  girmişti ama nedeni saklanılıyor kızlı erkekli sorunlarla ilgili diye geçiştirmeye çalışılıyordu oysa asıl sorun  fettullah hoca ile hesaplaşma idi bunu açıktan söylemeseler bile işin aslı bu idi. Sayın Başbakan milletten aldığı siyasi gücü kendi başarısı imiş gibi şımarıyor , Fettullah hoca efendiyi silmek istiyordu kısacası kendisini Başbakan yapan  kişiye nankörlük yapacaktı işte bunu hazmedemeyen Bülent Arınç konuşuyor  sıkıntıları kendine tarz bir şekilde dile getiriyor. Tüm bu işlemler aslında bir kayıkçı kavgası idi amaç gündem değiştirmek iyi polis kötü polis oynamak istenmesiydi .  Başbakan erkekli kızlı sorununda bir çok tepki almıştı bu işi unutturmak gerekirdi işte o esnada  ağbisi Bülent devreye giriyor ve yeni sergilenilecek olay halka sunuluyor bu halk bunu yerse ne ala . bakın göreceksiniz birkaç gün sonra ağlaşmalar başlayacak peşine de sarılıp öpüşmeler derken millet uyutulacak kendileri krallar gibi yaşamaya devam edecekler.

                Değerli dostlarım ben küçük bir çocuk iken arkadaşlarla doktorculuk oynardım işte bunlarda devleti yönetmeyi oynuyorlar biri bir şey söylüyor  öteki başka bir şeyle düzeltmeye çalışıyor mecliste uyuyorlar ellerini kaldırıp indiriyorlar , Başbakana yaranmak için ona dokunmak ibadet diyorlar v.s v.s şimdi soruyorum bunlarda devleti yönetme ciddiyeti varmı?. Dolar iki bin lira olmuş, kredi kartı borcu  olan kişi sahibi üç yüz bin olmuş, esnaf  sifte yapamıyor, bunların umrunda bile değil neden devlet sorumlulukları yok o bilince sahip değiller varsa yoksa halkı kandırıp iktidarda kalmak tek sorunları bu. İşte onun için bir kez daha hatırlatıyorum Mart ayında yapılacak olan seçimler tarih kadar önemli artık millet uyanmalı şahsı çıkarları unutmalı, din sömürüsüne kanmamalı, bunların hiçbir sözüne de inanmamalı.

           Evet sevgili dostlarım kendini bunlardan görmeyen her  Yurttaşım birleşmeli, birlikte hareket ederek  güçlenmeli şu an için bu iktidara alternatif tek parti var oda C.H.P si oylarını ona vermeli. Belediye seçimleri kadar il genel seçimleride önemli bu gün için pek  konuşulmuyor olsa bile ülke değerlendirmesinde bu oylar teşkil edecek yüzdeler buna göre verilecek. Artvin ilimiz aydınların yoğun olduğu bir bölge buralarda A.K.P si hiçbir belediye almamalı Artvin ve ilçeleri kendilerine yakışanı yapmalı. Bazıları belediye seçimlerinde ben parti seçmem diyor bu çok yanlış  şahsen ben oğlum bunların adayı olsa ben oyumu yinede vermem çünkü burada söz konusu olan ülkemin çağdaş geleceği, laik cumhuriyetin devamı ve bölünmez bütünlüğün korunması bunlar bunu yapmak istemedikleri için oğlumda olsa oy vermem diyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4122