KENDİ İŞİNİZİ YAPIN

KENDİ İŞİNİZİ YAPIN
Merhaba Artvin Post gazetesinin değerli okuyucuları son on iki yıldır o kadar olmaz  oluşuyor ki insanlar ne yapacağını ne diyeceğini bilemiyor bilse bile korkudan konuşamıyor. A.K.P iktidar ülkenin tüm değerlerini ayaklar altına aldığı gibi karışmadığı ve karışıp eline yüzüne bulaştırmadığı nerde ise hiçbir iş yok. Şimdide yüksek savcılar ve hakimlerin seçimine müdahil oldular yargının bağımsız hareket etmesi gerektiği yerde buna müsaade etmeyen bu iktidar nerde ise ülkede gerçekleşen tüm seçimlere taraf oluyor ve bir çoğunu kazanıyor devlet gücü ile dağıttığı paralarla,  korkutarak, tehdit ederek bir şekilde kazanıyor taraf olup bu güne kadar kazanamadığı tek seçim Fener bahçenin gerçekleştirdiği başkanlık seçimi. Ey hükümet önümüzde yapılacak olan  hakimler ve savcılar yüksek kurulunun seçimlerine karışma  sus  yargı  kendi içinde bağımsız hareket etsin ve başkanını seçsin senin karıştığın her seçimde düşmanlık, kin ve nefret doğuyor yargı denen ülkenin adil olması gereken kurumunu  cemaatçi ve diğerleri olarak bölme ülkenin adaletine karışma sen yapılması gereken kendi işlerini yap beceremediğin ülke yönetiminden dolayı gündem oluşturup beceriksizliğini saklama.

             Sevgili dostlarım nerde bir seçim olsa hükümet orda sivil toplum kuruluşların seçiminden tutun okullardaki  sınıflarda yapılan sınıf başkanı seçimlerine kadar her şeye karışıyor böyle demokratik ülke olmaz adamlar her şeyin tek hakimi biz olalım her şeyi bizim istediğimiz gibi olsun düşüncesi ülkemizi karanlıklara doğru sürüklüyor bunları millet biliyor ama bakalım nereye kadar gidecekler düşüncesi ile seyrediyor onlar seyrettikçe ülke batıyor bunu bilmiyorlar. Yeni diye bir kelime bulmuşlar gerçektende ne yapıyorlarsa hepsi yeni ama bu yeni ülke çıkarına değil sahsı çıkarlarına göre dizain ediliyor sonuç nereye varacak bilmem ama önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimlerde  bu millet bunlarda ısrar eder tekrar iktidara taşırsa  işte o zaman gerçekleşecek olan yep yeni işleri görün. Dünyanın hiçbir ülkesi bu kadar kötü yönetilmez ülkenin ne milli değerleri kaldı ne itibarı nede geçmiş yılların şanı şöhreti on iki yılda yerle bir ettiler her şey

             Değerli dostlarım  geriye dönün ve bir düşünün bunların karıştığı işlere kadınların doğumundan tutun doğuracak çocuk sayısına kadar her şeye karıştılar, nerde bir seçim var gittiler burnunu soktular, ülkenin tüm kurumlarına hakim olmak için çevirmedikleri film kalmadı şimdide demokratik ülkelerin olmazlardan bir olan yargıya müdahale ediyorlar rüşvet dahil tüm korkuyu salıyorlar sonrada ileri demokrasiden söz ediyorlar. Avrupa ve medeni diğer ülkelerin yargısına hükümet karışsa halk kıyametleri koparır seni ne ilgilendirir neden yargının bağımsızlığına müdahale ediyorsunuz derler ama bizim ülkede millet kader deyip susuyor ama şunu unutmayın beyler kaderi insanlar kendi elleri ile çizerler. Şimdi ne olacak bu seçimde kendi istedikleri kişileri yargının başına getirecekler şayet getiremezlerse kıyametleri koparacaklar paralel yargıdan tutun hükümet darbe yapacaklar tantanası ile her türlü çamuru atacaklar. Bakın beyler kafanızın çalıştığı kadar başarılı olursunuz veya olmazsınız sizin işiniz milleti refah içinde yönetmektir yok başaramadınız olabilir bir başka hükümet gelir ama Adaletin ve hukukun yedeği yok onlar siyasetçi değil adaletçi bırakın o güzel insanları da hukuk içinde kendi başkanlarını kendileri seçsin siz burnunuzu sokmayın çünkü bu sizin işiniz değil. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5007